Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

1 kwietnia 2020, 07:38

10 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Rewolucja w piłce nożnej" - przerwa w grze spowodowana koronawirusem oraz mundial w listopadzie wymuszą zmianę kalendarza. Radykalnym projektem jest zorganizowanie lig z turniejami otwarcia i zamknięcia oraz Ligi Mistrzów ze stałymi uczestnikami. Odyseja Xaviego Pascuala, by wrócić z Rosji. Musiał skorzystać z dwóch samolotów oraz prowadzić samochód przez pustkowie przez 600 kilometrów. Plan przedłużania umów: Messi, Ter Stegen i Semedo. Klub już nad tym pracuje. Real rozważa obniżenie pensji o 10%. Carlos Sainz obserwowany przez Ferrari.

"Lautaro vs Neymar: wielka debata" - Barça chce obu piłkarzy, ale wie, że będzie o to bardzo trudno tego lata. Negocjacje z Interem będą łatwiejsze, ponieważ Włosi zaakceptują włączenie zawodników w operację. W ankiecie Sportu 53% głosujących chce obu graczy, 30% tylko Lautaro, a 17% tylko Neymara. Początkowa zgoda, przekonanie wewnętrzne i jedność: tak szatnia Barçy doszła do historycznego porozumienia. Real rozważa cięcia. Florentino Pérez obiecał wcześniej Sergio Ramosowi, że nie dojdzie do obniżenia pensji.

"My, sportowcy jako pierwsi musimy dawać przykład" - mówi pływaczka Sarai Gascón. Nowe oczekiwania wobec Aleñi i Puiga. Przy zastoju na rynku transferowym obaj mogą dostać miejsce w pierwszym zespole. Joaquim Vilaplana: "najważniejszym kapitałem w federacji [kolarskiej] są pracownicy. Naszym celem jest ich ochrona". Arnal Llibert: "na Cyprze zastosowano bardziej drastyczne środki".

"Koniec z transferami za sto milionów" - Marca wyjaśnia, jak zrozumieć zapaść ekonomiczną piłki nożnej. LaLiga, operatorzy telewizyjni i agencje analizują nową sytuację. Nie będzie bankructwa, ale duże problemy, jeśli nie dokończy się rozgrywek. Pau Gasol: "to test ludzkości, któremu poddaje nas świat". Niepewny powrót wypożyczonych zawodników Realu, którzy boją się, że ich progres zostanie wstrzymany. "Poszedłem do domu Pelé, żeby mnie pobłogosławił" - Rodrygo zrobił to przed wylotem do Hiszpanii. Canales: "po każdej kontuzji pojawiałem się inny".

"O 12 za dużo" - Real będzie miał od 30 czerwca 37 piłkarzy, a Zidane będzie musiał zrezygnować z 1/3 z nich. Piłkarze akceptują obniżanie pensji, ale nie za pomocą ERTE. FIFA przygotowuje Plan Marshalla. Ma 2,4 miliarda, by pomóc piłce nożnej w kryzysie. Oddech dla lokatorów, osób samozatrudnionych i bezrobotnych. Rząd zaaprobował środki w sprawie wynajmów i małych firm oraz stworzył fundusz dla pracowników tymczasowych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messi rocznie tyle zarabia że sam by mógł kupić po roku Neymara za 150 mln euro świat oszalał. A Wirus to wszystko zweryfikuje.

Koniec z transferami za 100 baniek?
To ciekawe po ile będą chodzić gwiazdorki.
Jak za takiego dajmy na to Mbappé trzeba będzie zapłacić 50 melonów to ogórki
można będzie trafić za 10-15 melonów.
A co z zarobkami tych z topu,też zjadą adekwatnie do wartości?

Alena i Puig to MUSZĄ być aktywni gracze za Vidala i Rakitica już od następnego sezonu. Budżet będzie się zgadzał oraz pora w końcu na odważne decyzje żeby coś zmienić.

Ładna ta pływaczka

Marca „Koniec ze 100-milionowymi transferami”, Sport Lautaro i Neymar po 100 mln każdy, przy barce nie mającej pieniędzy na pensje