Zarząd Barçy zażądał przeprowadzenia audytu w klubie

Łukasz Lewtak

22 lutego 2020, 08:00

Mundo Deportivo, Sport

12 komentarzy

Fot. Getty Images

  • W piątek odbyło się długie i bardzo burzliwe posiedzenie zarządu FC Barcelony
  • Emili Rousaud zdecydował się przejąć inicjatywę i zażądać od Josepa Marii Bartomeu szeregu działań w związku z ostatnim kryzysem wizerunkowym
  • Jednym z takich działań ma być natychmiastowy audyt faktur

Już wczoraj wieczorem media informowały, że po posiedzeniu zarządu pozycja Josepa Marii Bartomeu jest poważnie osłabiona i niewykluczone są wcześniejsze wybory. W nocy pojawiły się kolejne szczegóły dotyczące piątkowego spotkania władz kubu.

Jak informuje Mundo Deportivo, to na wniosek Rousaud, popieranego przez kilku członków zarządu, został zawieszony dyrektor obszaru prezydenckiego FC Barcelony i prawa ręka Josepa Marii Bartomeu Jaume Masferrer, który miał mieć wpływ na to, jak układały się relacje Barçy z firmą I3 Ventures, oskarżoną o publikowanie w mediach społecznościowych treści dyskredytujących piłkarzy i inne osoby powiązane z Blaugraną. Przypomnijmy, że Emili Rousaud to wiceprezydent ds. instytucjonalnych i potencjalny kandydat obecnych władz w najbliższych wyborach prezydenckich.

Dodatkowo Mundo Deportivo podaje, że na wniosek Rousaud Josep Maria Bartomeu zgodził się na natychmiastowy zewnętrzny audyt wszystkich faktur na kwotę poniżej 200 tysięcy euro wystawionych za kadencji obecnego zarządu. Rousaud i wspierający go członkowie zarządu chcą dokładnie wiedzieć, na co były przeznaczane mniejsze płatności, które nie musiały być zatwierdzane przez zarząd. Audyt pozwoli sprawdzić, czy nie dochodziło do złych praktyk, o których miała nie wiedzieć większość zarządu klubu.

Z kolei Sport podaje, że na wczorajszym posiedzeniu zarządu padło żądanie przeprowadzenia audytu wszystkich działań związanych z korzystaniem z usług firmy I3 Ventures. Według doniesień tego dziennika audyt ma przeprowadzić PriceWaterhouseCoopers (PWC). Oprócz kontraktu z I3 Ventures mają zostać zbadane również inne podobne umowy. Członkowie zarządu chcą wiedzieć m.in., czy kwota zapłacona firmie I3 Ventures odpowiada cenom rynkowym usług monitorowania mediów społecznościowych. 

Warto dodać, że, jak podaje Sport, opłata na rzecz firmy I3 Ventures została przekazana na podstawie pięciu faktur, a każda z nich opiewała na 198 tysięcy euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

5 x 198, a od 200 musi akceptować zarząd - sprytnie

Audyt swoją drogą ale niech on pójdzie z dymisja Bartka bo inaczej nie wiele się zmieni

No to jak PwC im wbije na audyt to nawet myszka się nie prześlizgnie bez zauważenia. Dobry ruch.

Mamy dosyć tego kompromitującego prezydenta .

@KapiFCB @cooen chyba za długo żyjemy w naszym pięknym kraju, ale mam identyczne domysły... hipotetycznie Rousaud doprowadzi do dymisji, zbije kapitał wyborczy przed przyśpieszonymi wyborami i tym samym ta sama opcja pozostaje przy sterach. Trik prawie jak Putin z Miedwiediewem -_-

A mi to wygląda na celowe wybielanie Rousada. Mundo to gazeta przychylną zarządowi, więc Ci wypuścili do nich taka informację by następca Bartomeu zbierał punkty u potencjalnych wyborców.

Nie lubię teorii spiskowych, ale nasunęła mi się taka myśl:

A co jeśli Bartek wiedział ze jest totalnie umoczony i ze wszystko zaraz się wysra i Z ta myślą dodał do swojego zarządu gościa (tego Rousauda) który miał być ich przyszłym kandydatem, a teraz miał Bohatersko zarządzać dymisji i miał pokazać chce naprawy wszystkiego.

A tak naprawdę dzięki temu ta sama nieudolna ekipa miała zostać przy władzy w klubie?

Kurde nawet nie brzmi jak jakieś SF...

Jeśli sie zgadza na audyt Fv do 200 tys to na bank zapłacił więcej za wałki

Jeżeli 200 tyś euro jest kwotą graniczną między wydatkami zatwierdzanymi przez zarząd, a wydatkami niezatwierdzonymi. to kwota 198 tyś euro jest bardzo podejrzana.
Bartomeu ma za uszami sporo, chociaż moment wyjścia sprawy na jaw jest również bardzo niewygodny dla klubu. Ciekawe jak to wszystko się skończy.