Media: Pozycja Bartomeu bardzo osłabiona, może dojść do wcześniejszych wyborów w Barcelonie

Julia Cicha

21 lutego 2020, 21:41

Onda Cero, COPE, RAC1, Catalunya Radio, Sport, Marca

44 komentarze

Fot. Getty Images

Dziś po południu odbyło sie niemal pięciogodzinne spotkanie zarządu FC Barcelony. Hiszpańskie i katalońskie media zgodnie podają po nim, że pozycja Josepa Marii Bartomeu uległa w ostatnich dniach osłabieniu, a część zarządu domaga się nawet jego dymisji.

Onda Cero informuje, że aż dwóch wiceprezydentów, Jordi Cardoner i Emili Rousaud, chce, by obecny prezydent odszedł ze stanowiska. Co ciekawe, to właśnie o tej dwójce najwięcej mówiło się jako o potencjalnych kandydatach obecnego zarządu w kolejnych wyborach prezydenckich. Na razie nie doszło jednak do żadnej dymisji, a w najbliższych dniach planowane jest kolejne zgromadzenie, na którym mogą już zostać podjęte decyzje. Mówi się o czwartku, ale istnieje równiez możliwość, że będzie to dopiero po El Clásico.

Coraz więcej mówi się o zwołaniu wcześniejszych wyborów w Barcelonie, a Marca podaje nawet, że Bartomeu może ugiąć się pod ogromną presją zarządu i zgodzić sie na to rozwiązanie. Na razie klub zlecił szczegółowe zbadania afery medialnej ochrzczonej przez dziennikarzy Barcagate. Przedstawione raporty będą miały duże znaczenie przy podejmowaniu dalszych decyzji.

Media zgodnie informują także, że postanowiono dziś zawiesić Jaume Masferrera na stanowisku dyrektora obszaru prezydenckiego Barcelony. To właśnie on miał być odpowiedzialny za współpracę z firmą I3 Ventures. Przypomnijmy, że dziennik ABC pisał niedawno, że Cadena SER posiada przyznanie się do winy Masferrera oraz jego zeznania obciążające obecny zarząd, w związku z czym trudno będzie zrobić z niego kozła ofiarnego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

prezydent Bartomeu i Sandro Rosell najgorsze cwaniak i mafią.... BartomeuOut... Bartek czas się żegnać miej godność człowieku i podaj się do dymisji !

Po prostu już nikt nie wierzy temu czlowiekowi

Głardiola na prezydenta w 2021i Xavi na trenera do tego Puyol Na dyrektora sportowego i moim zdaniem dobra paczka dla Barcy

Jack daniels czeka na moment w którym ten nieudolny facet opusci stołek

I bardzo dobrze ! Czas najwyższy na porządne trzęsienie ziemi w tym klubie . Od jakiegoś czasu w klubie nie dzieje się dobrze , nie zawsze wygrywaliśmy , ale takiego syfu czysto organizacyjnego jaki jest teraz to ja nie pamiętam . Bartek czas się żegnać miej godność człowieku i podaj się do dymisji !

Panie Bartek zna pan bajkę o fokach?
Spi**** w podskokach.

Daj Bóg! K

Najlepsza wiadomość od wielu lat ;)

Ruszyła maszyna hehe

Sikalafą dla uszu ;) #BartekOut

Bartomeu aut!!!...koniec i krokpka na co tu czekać?

Oby. A z innej beczki wiadomo ile ma zarabiać nasz nowy nabytek ???

Wcześniejsze wybory to... najgorsze co może spotkać obecnie Barcelone.

Jasne, można śmiało powiedzieć, że zdobyty tryplet wygrał Bartomeu wybory w 2015 roku. Problem w tym, że jedynym w miarę sensownie przygotowanym kandydatem był wtedy Freixa a same wybory stały na bardzo niskim poziomie. Połowa kandydatów nie miała nic ciekawego do powiedzenia, nie mówiąc już o Laporcie którego jedynym planem było krytykowanie zarządu, Pogba, Abidal i La Masia.

Jeśli mamy otrzymać powtórkę z ostatnich wyborów to już lepiej zmarnować kolejny rok niż narazić się na ogromne straty w perspektywie 6-12 lat w przypadku braku sensownych kandydatur.

Nowy zarząd będzie odpowiedzialny za erę post-Messi czyli prawdopodobnie najważniejszy etap w historii klubu. Nie można podjąć pochopnych decyzji. Cztery miesiące to zbyt mało czasu.

#BartomeuOut,Oby szybko rozstał się z moim ukochanym klubem!!!

W zyciu w to nie uwierze Bartek jest tak przyspawany do stolka ze w nigdy sam nie odejdzie. Jest niczym pijawka...

O matko, tak, tak i jeszcze raz TAK! Do widzenia temu Panu i jego ludziom raz na zawsze. Oby Font wygrał. Tak naprawdę, patrząc na to jak socios głosowali w 2015, lepiej by było, jakbyśmy nic nie ugrali w tym sezonie. Wtedy na fali wściekłości poszliby w opozycję Barto, czyli Fonta.

Pozostaje modlitwa w wiadomej intencji....

Kiedy kończy się mu kadencja?

Oby szybko rozstał się z moim ukochanym klubem!!!

Pisalem kilka dni temu ze nie wykluczam dymisji. Ze czyjas glowa poleci tez zanim to sie pojawiło w mediach.

Dej Panie Boże. Czekamy

Oby jak najszybciej...

Będzie cudownie !