Rezerwy przegrywają z Gimnastikiem Tarragoną

Piotr Guziński

19 stycznia 2020, 19:34

Brak komentarzy

Rezerwy rozegrały dzisiaj kolejny mecz ligowy i niestety uległy Gimnastikowi Tarragonie 0:1. Barça B wciąż musi walczyć o awans i liczyć na potknięcia swoich rywali. W spotkaniu minuty otrzymał Ilaix Moriba.

Przewaga w pierwszej części spotkania, świetna okazja Collado

Barça B od początku dyktowała swoje tempo gry i starała się stwarzać sobie okazje bramkowe. Po zagraniu Collado pierwszą niezłą sytuacją na gola miał Abel Ruiz, jednak piłka trafiła w słupek. Kolejna dobra sytuacja nadarzyła się w 20. minucie, gdy po dośrodkowaniu w pole karne futbolówkę głową uderzał Alex, ale bramkarz świetną interwencją wybił piłkę z linii bramkowej. Gimnastic odpowiedział trzy minuty później i podwójna, szczęśliwa interwencja Lazara Carevicia uratowała drużynę Pimienty od straty bramki. W dalszej części pierwszej połowy nie było dogodnych okazji na wyjście na prowadzenie i po 45 minutach było 0:0.

Strata bramki w drugiej połowie i przegrana

W drugiej połowie Barcelona nie mogła stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji. Po kilkunastu minutach dominacji dobrą okazję na zdobycie gola miał Abel Ruiz, który po szybkim wrzucie z autu Guillema Jaime błyskawicznie uderzył na bramkę przeciwnika. Niestety bramkarz Gimnastiku dobrze interweniował. Chwilę później Tarragonie udało się szczęśliwie wpakować futbolówkę do siatki i objąć prowadzenie w spotkaniu. Rezerwy jeszcze bardziej przycisnęły, jednak rywal dobrze się bronił i wiele akcji podopiecznych Pimienty kończyło się na wybiciu piłki przez obrońców. Dobry strzał zza pola karnego oddał Akieme, ale ponownie zabrakło szczęścia. W 87. minucie na murawie pojawił się Ilaix Moriba. Barçy B do końca meczu nie udało się zmienić jednak wyniku i trzeba było pogodzić się z porażką.

Jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników na boisku był ponownie Alex Collado, a w pierwszej połowie dobrze zaprezentował się także Monchu. Należy pochwalić również Jandro Orellanę, który jest w dobrej formie. Niezłe zawody rozegrali też Ludovit Reis i Dani Morer. Rozczarowujący był natomiast występ Abela Ruiz, który może wkrótce odejść z klubu. Piątą żółtą kartkę otrzymał Ronald Araujo i Urugwajczyk nie wystąpi w najbliższym meczu Barcelony z Ibizą w Pucharze Króla.

Składy:

FC Barcelona B: Carevic, Morer (Ilaix Moriba, min. 87), Ronald Araujo, Chumi, Guillem (Akieme, min. 77), Monchu, Jandro Orellana, Ludovit Reis, Alex Collado, Abel Ruiz (Saverio, min. 77), Hiroki Abe.

Gimnàstic de Tarragona: Bernabé, Bonilla, Goldar, J. Rodríguez, Gerard Oliva, R. Brugué (Pol V., min 85), Fran Miranda, Pedro (Pereira, min 58), Pol B., Albarrán, Pol D.