Sport: Juventus składa nową ofertę za Juana Mirandę

Dariusz Maruszczak

7 stycznia 2020, 21:30

Sport

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Ubiegłego lata jednym z klubów najbardziej zainteresowanych Juanem Mirandą był Juventus. Włosi wielokrotnie kontaktowali się z Barceloną w sprawie sprowadzenia 19-latka, ale nie zdołali dojść do porozumienia z katalońskim klubem. Teraz po otwarciu zimowego okienka transferowego Bianconeri znów zgłaszają się po lewego obrońcę.

Dziennik Sport informuje, że Juventus dąży do kupna Mirandy i w tym celu wystosował specjalną ofertę: 10 milionów euro + 5 milionów zmiennych i zachowanie przez Barcelonę opcji odkupu piłkarza. Decyzja należy do Blaugrany, choć latem kluby nie doszły do porozumienia, ponieważ Duma Katalonii nie chciała sprzedawać 19-latka, tylko zamierzała go wypożyczyć. Dlatego też ostatecznie trafił on na dwa lata do Schalke. Przekonamy się, czy warunki zaproponowane przez Juventus i możliwość odzyskania w przyszłości lewego obrońcy spowodują zmianę zdania Barcelony.

W Schalke Mirandzie wcale nie było łatwo, ponieważ przez długi czas w ogóle nie pojawiał się on na murawie. Sytuacja zmieniła się pod koniec grudnia. Kontuzja Westona McKennie’ego otworzyła zawodnikowi wypożyczonemu z Barcelony drogę do wyjściowego składu. Miranda grał przez 77 minut spotkania z Eintrachtem, a w kolejnych dwóch starciach z Wolfsburgiem i Freiburgiem wystąpił już od pierwszej minuty. Obecnie 19-latek przebywa z Schalke na zgrupowaniu w Hiszpanii. Dziś grał w drugiej połowie meczu towarzyskiego z Sint-Truiden.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak się okazuje większe jest zainteresowanie klubów naszą młodzieżąniż rzekomymi gwiazdami: Rakiticie, Vidalem, Turanem

W Juve chyba pamiętają tylko jego presezon 2018:)

10 + 5 zmiennych z opcja odkupienia to dobry deal

Sandro, De Sciglio + Pellegrini na wypożyczeniu. Już widzę jak tam pogra.