AS: Getafe i Barcelona zgadzają się co do wypożyczenia Carlesa Aleñi

Dariusz Maruszczak

6 grudnia 2019, 09:15

AS

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik AS, Barcelona jest bardzo bliska wypożyczenia Carlesa Aleñi do Getafe. Na przeprowadzenie operacji musi jeszcze się zgodzić sam zawodnik.

Według ASa Getafe zwróciło się do Barcelony, wyrażając zainteresowanie wypożyczeniem 21-latka, a kataloński klub był przychylny takiemu rozwiązaniu. Aleñá nie liczy się dla Ernesto Valverde i potrzebuje regularnych występów, żeby móc się rozwijać i zyskać doświadczenie. Dlatego też pomocnik miałby w styczniu udać się na wypożyczenie do końca obecnego sezonu. Według dziennika kluczowy w przekonaniu Aleñi może być awans Getafe do fazy pucharowej Ligi Europy. Drużyna z Madrytu zapewni sobie dalszy udział w rozgrywkach, jeżeli w czwartek zremisuje u siebie z Krasnodarem. Zainteresowanie piłkarzem potwierdził już prezes Getafe Ángel Torres.

Dla Aleñi jest jasne, że musi opuścić Barcelonę w zimie, ponieważ w zespole Ernesto Valverde nie grał już od ponad stu dni. 21-latek może mieć jednak również inne oferty ze strony klubów, które występują w europejskich pucharach. Dlatego też ewentualny awans Getafe miałby tak duże znaczenie. Klub z Madrytu może też spróbować przekonać Aleñę możliwością wspólnych występów z Markiem Cucurellą, z którym pomocnik grał w rezerwach Blaugrany. AS podaje, że jeżeli zawodnik Barcelony nie zdecyduje się na przeniesienie się do Getafe, wtedy Azulones zwrócą się do Realu o wypożyczenie Brahima.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To dobre rozwiazanie, zarówno dla klubów jak i zawodnika.

Alenia To dobry zawodnik, myślę, że będzie jednym z niewielu którym uda się wrócić z wypożyczenia.

Jak działa polityka Barcelony na spółkę z Valverde niech pokażeze stawienie:
Coutinho przychodziło niecale 2 lata temu do Barcelony żeby walczyć o trofea w Europie - był wtedy najdroższym (teoretycznie najlepszym) zawodnikiem The Reds.

Zobaczcie gdzie jest teraz Barca (i jak gra) a gdzie Liverpool - i co osiągnął.
Liverpool ściąganych zawodników wprowadza na wyższy poziom, a Barcelona sprowadza na niższy, dziękuję za uwagę!

Sam pomysl wypozyczenia dobry, troche jest obawa o wybór drużyny pod katem prezentowanego stylu ale zobaczymy.

Jak to mozliwe ze w innych klubach 17-18 latkowie wchodza do pierwszych skladow i ogrywaja sie na spokojnie mimo duzej konkurencji a u nas 21-24 latkowie sa wypozyczani bo musza sie ogrywac i nabierac doswiadczenia. Na De Jonga stawiali i w tym wieku ogarnia na poziomie niedoscignionym dla Aleni. Gdyby De Jong byl w BArcie od 15 roku zycia to pewnie tułałby sie juz po jakiechs Granadach i Levante

Bardzo dobra decyzja. Chłopak potrzebuje gry a u nas jest to niemożliwe. Oby się rozwinął.