Prezes Getafe: Jeśli będzie to zależeć od Barcelony, możemy wypożyczyć Alenę

Julia Cicha

5 grudnia 2019, 10:00

Onda Cero

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes Getafe Ángel Torres był gościem programu „El Transistor” na antenie Onda Cero i wypowiedział się na temat potencjalnego wypożyczenia Carlesa Aleñi w zimowym okienku transferowym.

− W ostatnich dniach przyjrzałem się sprawie wypożyczenia Carlesa Aleñi, rozmawiałem z trenerem. Jeśli on będzie chciał przyjść, może być to interesująca opcja. Chcieliśmy sprowadzić go już dwa lata temu, ale Rafinha doznał kontuzji i Aleñá otrzymał numer w pierwszym zespole. Nie jest to więc pierwszy raz, gdy się nim interesujemy. Jeszcze z nim nie rozmawialiśmy. To bardzo dobry piłkarz, potrafi strzelać gole i mnie osobiście bardzo się podoba. Jeśli będzie to zależeć od Barcelony, może do nas trafić.

Przypomnijmy, że pomocnik nie odgrywa ważnej roli w Barcelonie w tym sezonie. Nie pojawił się na boisku od ponad stu dni, a nierzadko nie zostaje nawet powoływany na mecze. 21-latek ma umowę z klubem do 2022 roku, ale zdaje sobie sprawę, że potrzebuje minut, by się rozwijać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W moim przekonaniu plusem Aleni jest to, iż jest wychowankiem jednak nie prezentuje poziomu odpowiednio wysokiego dla pierwszej drużyny Barcelony. Nie dostrzegłem w nim niczego nadzwyczajnego.

Można go wypożyczyć to Getafe na dwa sezony

Gdyby dwa lata temu odszedł i grał przez ten czas...

Zdecydowanie przydałoby mu się trochę gry. Nawet transfer nie będzie złym wyjściem pod warunkiem zapewnienia sobie opcji odkupienia. Na grę w Barcelonie szans nie ma i raczej prędko się to nie zmieni.