• Camp Nou
  • Polsat Sport Premium 2

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego spotkania z Borussią Dortmund zdaniem Redakcji.

Najlepsze: Dobry mecz Barcelony

Nie wybitny, nie znakomity, ale po prostu dobry. Podopieczni Ernesto Valverde zaprezentowali się dzisiaj korzystnie na tle silnego rywala i z pewnością jest to powód do radości. Wciąż można mieć pewne pretensje za postawę w końcówce meczu, ale wiele z akcji ofensywnych mogło się podobać. Wszystko za sprawą Leo Messiego, który był dziś prawdziwym kreatorem na miarę Złotej Piłki. Ostatecznie Argentyńczyk zakończył mecz z dwiema asystami i golem, a tak znakomite statystyki wcale nie oddają w pełni jego wpływu na grę zespołu. Nie wiadomo tylko, czy aby na pewno powinniśmy się z tego faktu cieszyć.

Najgorsze: Kolejna kontuzja Dembélé

Zdążyliśmy się już pewnie przyzwyczaić do tego, że francuski skrzydłowy dość powoli dochodzi do pełni formy po dłuższej przerwie od gry w piłkę. Kiedy już jednak złapie rytm, potrafi być decydujący. W tym sezonie się chyba tego nie doczekamy, ponieważ liczba urazów przekracza liczbę udanych występów Dembélé. Barcelona ma problem, bo drogi w utrzymaniu rekonwalescent raczej nie pomoże w zdobyciu upragnionej Ligi Mistrzów.

Też uważam, że najgorszy był brak zaangażowania w drugiej połowie, a zwłaszcza po 60 minucie. W zasadzie od wyniku 2:0 Barca odpuściła, a prz 3:0 w zasadzie przestali grać. Posiadanie piłki w końcówce było powyżej 70% dla Borussi.
Na plus wynik i pierwsza połowa, zwłaszcza do wyniku 2:0. Bez rewelacji, ale dużo lepiej to wyglądało niż w klilku ostatnich meczach.

Dla mnie najlepsze to postawa Rakiety który mimo spychania na ławkę dawał z siebie 100% a wie, że pewnie jedną nogą jest poza klubem.

Pamietam Barcelone, gdzie mecze konczylismy klepaniem i poganianiem rywali, rywale byli tak zrezygnowani po meczu nawet przegranym 1-0 ze w koncowce nie chcialo im sie biegac za pilka bo wiedzieli ze jej nie odbiora. Teraz jest zupelnie odwrotnie, my biegamy i boimy sie o wynik. Mowilo sie o tym ze EV ma glowe w Bilbao ale to naprawde zaczyna przypominac Athletic, tam robil takie same defensywne zmiany w koncowkach meczow.
Wynik to napewno nie zasluga EV tylko wk..rw naszych pilkarzy.

Do kategorii najlepsze i najgorsze dodałbym "oczywiste" i wtedy wybieramy kontuzję Dembele. Najgorsza była postawa zawodników po 60minucie. Możliwe że to taktyka, a może oni po 60minucie już byli zabiegani. Ani jedno ani drugie nie przystoi Barcelonie na własnym obiekcie, no ale pewnie marudzę i tak się teraz gra.

Najgorsze powtarza się od trzech lat. Tryb eko przy korzystnym wyniku w nadziei, ze ta to lepsze przygotowanie kondycyjne do kolejnego meczu. Błędne koło z którego Valverde nie potrafi wyjść.
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.6.

Po takim meczu biali rozpływali by się nad cudowną grą a my tylko, że gra była dobra? Ważne że mamy awans i jest względny spokój do lutego jeśli chodzi o LM. W końcu Valverde pomyślał inaczej niż większość forumowiczów i wstawił Rakietę i Busiego razem, zagrali naprawdę fajnie. Oby tylko nie zmienił nastawienia i będzie lepiej

Dembele wcale nie dochodzi do pełni formy, cały czas gra żenujący poziom i wprawia o wściekłość raczej nie tylko mnie. Pierwszy zawodnik do posadzenia na ławce, mimo to szkoda kontuzji (KOLEJNEJ). Pierwszy dobry mecz zespołu jako ogółu. Messi nas ciągnie, ale dzisiaj zagrali po prostu dobry mecz, od dawna. Oby tak dalej

Najgorsze to kontuzja Dembele ostatnie 15 tylko trzeba tu wziąć po uwagę stratę Dembele i wymuszona zmiana no i oresing przez 70 min.Ciężko zrobić to przez 90 zwłaszcza po slabych orzygotowaniach do sezonu.Jak broni się przed bramką w tej sytuacji było leosze niż presing kiedy nie ma się siły.Troszkę strat Rakitica ale zagrał i tak nieźle.
Najlepsze wynik - awans

Będzie mogła do Mediolanu pojechać rezerwa a podstawa będzie mogła odpocząć na mecze z Realem
Bardzo dobra gra całego zespołu zwłaszcza Messiego.Super że Griezman strzelił bramkę jest bardzo potrzebny na najbliższe mecze.Coraz lepsza gra Firpo cieszy postawa Umtiti.
Nie martwię się o mecze z Realem czy Atletico po dzisiejsxym meczu choć jest to sport może być różnie.