Hiroki Abe nominowany do nagrody dla najlepszego młodego piłkarza Azji

Łukasz Lewtak

16 listopada 2019, 12:30

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Azjatycka Konfederacja Piłkarska opublikowała listę piłkarzy i piłkarek nominowanych do nagród za 2019 rok. Szansę na wyróżnienie ma m.in. zawodnik Barcelony Hiroki Abe.

Ofensywny pomocnik Barçy B został nominowany w kategorii najlepszy młody piłkarz roku w Azji. O wyróżnienie powalczy z dwoma innymi zawodnikami grającymi w Europie, bowiem w tej samej kategorii nominowani zostali także Koreańczyk Lee Kang-in z Valencii oraz Wietnamczyk Doan Van Hau z holenderskiego Heerenveen,

Hiroki Abe zadebutował w tę środę w pierwszym zespole FC Barcelony w spotkaniu towarzyskim z Cartageną. Wcześniej był jedną z rewelacji ligi japońskiej podczas pierwszej części sezonu. W lecie tego roku brał udział w Copa América wraz z reprezentacją Japonii. Abe ma być jednym z najważniejszych piłkarzy kadry narodowej swojego kraju podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Zdobywcę nagrody dla najlepszego młodego piłkarza Azji w 2019 roku poznamy podczas gali AFC Annual Awards w Hongkongu 12 grudnia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@ViscaBarca123 wiesz może jak Abe prezentuje się w Barcelonie B ?

Robi chłopak dobrą robotę w FC ULANI, pod wodzą trenera Rudiniego :D

Ja tam nawet nie liczę na te wszystkie azjatyckie talenty, tyle już ich było żaden nie wypalił. Najwyżej się pozytywnie zaskoczę. Jedyny azjatycki piłkarz na miarę Barcelony w ciągu ostatniej dekady to Son.