31 października 2019, 20:00

FCBarcelona.es

8 komentarzy

Ansu Fati obchodzi dzisiaj siedemnaste urodziny. Oficjalna strona klubu przypomina osiągnięcia urodzonego w Gwinei Bissau nastolatka w ostatnich trzech miesięcy.

Piłkarz dołączył do Dumy Katalonii w 2012 r. w wieku zaledwie dziesięciu lat, a od tej pory niesamowicie się rozwinął. 25 sierpnia br. zadebiutował jako zawodnik pierwszej drużyny i od tamtej pory nie przestaje pobijać kolejnych rekordów.

Fati w tamtym roku obchodził urodziny jako piłkarz Juvenilu A. W tym roku ma już za sobą występy w LaLidze oraz Lidze Mistrzów. Poniżej  przedstawiamy podsumowanie najważniejszych osiągnięć piłkarza.

Drugi najmłodszy piłkarz, który zadebiutował w LaLidze w barwach Barcelony

25 sierpnia 2019 r. Ansu Fati został drugim najmłodszym zawodnikiem w historii Barcelony, który zadebiutował w pierwszej drużynie LaLigi. Miał wtedy 16 lat i 298 dni. Młodszy w momencie debiutu był tylko Vicente Martínez, który swój pierwszy występ zaliczył w wieku 16 lat, 9 miesięcy i 7 dni. Ansu na boisku zmienił Carlesa Péreza w 78. w minucie meczu z Betisem, który zakończył się zwycięstwem Dumy Katalonii 5:2.

Najmłodszy zawodnik, który zdobył bramkę w barwach Barcelony w LaLidze

31 sierpnia 2019 r. w pojedynku przeciwko Osasunie Fati został najmłodszym piłkarzem w historii Barcelony, który zdobył bramkę w LaLidze. Napastnik miał wtedy 16lat i 304 dni. Gol padł po dośrodkowaniu Carlesa Péreza i był pierwszym w meczu, który ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

Najmłodszy piłkarz, który wyszedł na mecz w pierwszym składzie na Camp Nou

Fati został najmłodszym zawodnikiem, który wyszedł na mecz w meczowej jedenastce w meczu z Valencią, który odbył się 14 września 2019 r. i zakończył wynikiem 5:2 dla gospodarzy. Piłkarz miał wtedy 16 lat i 318 dni.

Najmłodszy piłkarz, który zapisał na swoim koncie bramkę i asystę w LaLidze

Co więcej, miało to miejsce we wspomnianym wyżej spotkaniu z Valencią na Camp Nou. Fati potrzebował zaledwie siedmiu minut, żeby zostać najmłodszym piłkarzem, który zdobył bramkę i zapisał na swoim koncie asystę w jednym meczu w LaLidze. Miał wtedy 16 lat i 318 dni.

Najmłodszy strzelec na Camp Nou

Również w meczu z Valencią Fati został najmłodszym strzelcem w historii Camp Nou, biorąc pod uwagę zarówno piłkarzy Barcelony, jak i drużyn gości.

Najmłodszy piłkarz Barcelony debiutujący w Lidze Mistrzów

17 września 2019 r. Ansu Fati został najmłodszym piłarzem Barcelony, który zadebiutował w Lidze Mistrzem. Miało to miejsce na Signal Iduna Park w meczu z Borussią Dortmund, kiedy to napastnik rozegrał 59 minut, a następnie został zmieniony przez Leo Messiego. Miał wtedy 16 lat i 321 dni.