Radomir Antić: Z Messim na boisku Ivan Rakitić będzie miał więcej szans na grę

Ela Rudnicka

10 października 2019, 14:30

Esports COPE

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Radomir Antić w rozmowie z COPE wypowiedział się na tematy związane z aktualną sytuacją Barcelony.

Antoine Griezmann: Musi się nad sobą zastanowić, nie może szukać wymówek. Zaskakuje mnie to, że piłkarz o jego charakterystyce nie ryzykuje bardziej i zawsze szuka najłatwiejszego zagrania, podając do najbliżej stojącego kolegi. Wydaje się, że nie odnalazł swojego miejsca na boisku i mało bierze udział w grze. Poza tym to piłkarz, który mało daje drużynie z ławki.

- Nie potrafił wykorzystać nieobecności Leo Messiego, żeby zwiększyć swój udział w grze. Myślę, że powinien zastanowić się i to przeanalizować. Ma jakość.

Valdés: Myślę, że nie został zrozumiany i napotkano pewne przeszkody. Nie podoba mi się to, co się stało. Chciał bronić dobrych relacji w szatni dla dobra drużyny, która jest dla niego ważniejsza niż indywidualności piłkarzy. Powinni byli dojść do porozumienia, ponieważ w klubie potrzeba osób takich jak Víctor.

Patrick Kluivert: To człowiek z Ajaksu, Barcelona ma inny charakter, nie wydaje mi się, żeby narzucanie systemu gry, nie mając na uwadze zasobów cantery, było czymś dobrym.

Intencje Valdésa: W ciągu pięciu czy sześciu lat z La Masii do pierwszej drużyny nie trafił żaden piłkarz. W pewnym wieku ważnym jest, żeby piłkarz nauczył się grać na różnych pozycjach, to w przyszłości może otworzyć mu drzwi do pierwszej drużyny.

Anegdota zw. z Valdésem: Po finale w Paryżu wysłał mi wiadomość: „Dziękuję za zaufanie”. Coś takiego nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło, a z piłką jestem związany od wielu lat.

Rakitić: W zw. z powrotem Messiego będzie miał więcej szans na grę, ponieważ środek pola nie będzie wtedy musiał być tak kreatywny. Bez Messiego więcej szans na grę miał Arthur, ale po jego powrocie więcej możliwości gry będzie miał Ivan.

Ansu Fati: Jego rozwój odbywa się prawidłowo. To piłkarz, który daje dużo bezpośredniej gry, niezależnie od tego, czy wychodzi w pierwszym składzie, czy nie. Może bardzo pomóc drużynie.

Leo Messi: Brakuje mu jeszcze dużo, żeby znów grał na swoim najwyższym poziomie, w meczu z Sevillą przez pierwsze dwadzieścia minut w zasadzie się nie ruszał. Powinien wykorzystać przerwę reprezentacyjną na to, żeby odzyskać formę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pamiętam jak przyszedł w trakcie rozgrywek 2002/2003?chyba tak?? i od razu zaczęliśmy wygrywać , drużynę objął chyba z 13 czy 12 pozycji, (skończyliśmy na 6) nie mogłem się nadziwić że nie dano mu prowadzić zespołu w kolejnej kampanii tylko zatrudniono Ryjka;) reszta jest już historią ;)

Radomir Griezmann ?


"Z powrotem Messiego będzie miał więcej szans na grę, ponieważ środek pola nie będzie wtedy musiał być tak kreatywny" No XD Szkoda Tylko, że zapomniał o kreatywnych Xavim i Inieście jak z nimi grał Leo i było to zabójcze.

Nie jest potrzebna kreacja w pomocy? Cooo??? Dopiero co się wylizalismy z problemu braku kreacji w pomocy.
Komentarz usunięty przez użytkownika

A kto to jest? Zapomnieli napisać? Googlowac trzeba? Xd

Czy ten gościu uważa, że Rakitic wygryzie Arthura ?