Wiceprezes Betisu zaprzecza, że Barcelona mogła latem sprowadzić Emersona

Dariusz Maruszczak

9 września 2019, 20:00

Marca

1 komentarz

Mundo Deportivo informowało dziś, że Barcelona mogła sprowadzić Emersona z Realu Betis na wypadek odejścia Nélsona Semedo do PSG w rozliczeniu za Neymara. Doniesieniom tym zaprzeczył przedstawiciel Verdiblancos.

– Nie istnieje klauzula, zgodnie z którą Emerson mógł odejść do Barcelony, ta informacja nie jest prawdziwa. Mamy relacje z katalońskim klubem, na podstawie których rozmawiamy co tydzień, komentując każdy mecz rozegrany przez Emersona. Przedstawiciele Blaugrany przyjeżdżają oglądać jego wszystkie spotkania, ale nie było żadnej opcji, żeby Brazylijczyk odszedł w tym oknie transferowym. W zimie też nie ma na to szans, ponieważ się zabezpieczyliśmy. To nie mogło się wydarzyć, więc do tego nie doszło. Musielibyśmy negocjować – powiedział wiceprezes Betisu José Miguel López Catalan.

Jak podaje Marca, Barcelona kupiła Emersona 1 lipca za 12 milionów euro, ale natychmiast odsprzedała Betisowi 50% praw do zawodnika za 6 milionów. Na podstawie tego porozumienia Brazylijczyk ma zostać w drużynie Verdiblancos do czerwca 2021 roku i wtedy to Barça może zdecydować o odzyskaniu 20-latka za 6 milionów i określoną kwotę z przyszłego transferu prawego obrońcy. Jeśli tego nie zrobi, Betis będzie mógł w przyszłości nabyć większy procent praw do zawodnika.

Fot. Roderic Alves / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kłamczuszek. Prawdę powie jak się pomyli :-)