Włodarze Bayernu: Philippe Coutinho chciał trafić jedynie do naszego klubu

Radek Koc

19 sierpnia 2019, 15:45

AS

10 komentarzy

Najważniejsi przedstawiciele Bayernu Monachium wypowiedzieli się po oficjalnej prezentacji Philippe'a Coutinho. Wyrazili przekonanie, że brazylijski piłkarz zdecydowanie wzmocni siłę rażenia drużyny.

Prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge zdradził, że niemiecki gigant starał się o sprowadzenie Brazylijczyka przez dłuższy czas.

- Już od jakiegoś czasu byliśmy mocno zainteresowani Coutinho. Teraz jesteśmy bardzo zadowoleni, że jego transfer doszedł do skutku. Dziękujemy Barcelonie, że wyraziła zgodę na przeprowadzenie tej operacji. Philippe to piłkarz, który poprzez swoją kreatywność i wyśmienitą technikę wzmocni naszą siłę ofensywną. 

Dyrektor sportowy klubu Hasan Salichamidzić zapewnił, że intencje piłkarza były od samego początku bardzo jasne.

- W trakcie naszych negocjacji z Barceloną Philippe w bardzo jasny sposób dał nam do zrozumienia, że bez cienia wątpliwości chciał trafić do drużyny Bayernu. To zawodnik poziomu światowego, który posiada wyjątkowe cechy i może zająć różne pozycje w linii ofensywnej. 

- Kadra Bayernu sukcesywnie podnosi swoją jakość piłkarską. Philippe Coutinho pomoże nam osiągnąć ambitne cele, jakie postawiliśmy sobie na ten sezon - dodał na zakończenie. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Kadra Bayernu sukcesywnie podnosi swoją jakość piłkarską." niby z której strony? Przecież oni przespali parę okienek pod rząd. Ściągali do siebie jedynie niemiaszkow po kosztach bo kontrakty im się kończyły. Perisić to nie jest jakieś super wzmocnienie plus Coutinho który jest bez formy i nie wiadomo czy ją odzyska w Bayernie, apropo Coutinho nawet jeśli odbuduje forme to nie ma co się oszukiwać, że Bayern go wykupi, oni nawet na piłki żałują kasy.

Szkoda tylko, że za wydane ponad 120 mln Barcelona dostanie 8.5. To jest żenujące.

Rummenigge tylko jeden sezon u was pobędzie i elo. Zobaczy jak się gra w Niemczech i ogólnie w Bayernie. Liga ta wcale nie jest za specjalnie silniejsza niż Francuska ;)