Éric Abidal: Atlético broni swoich interesów, a my interesów Barcelony

Ela Rudnicka

20 lipca 2019, 13:45

Sport

2 komentarze

Dyrektor sportowy FC Barcelony Éric Abidal udzielił wywiadu Le Parisien. Francuz odniósł się w nim do niedawnego transferu Griezmanna i spowodowanego nim napięcia między Barceloną a Atlético. 

Napięcie pomiędzy Barceloną a Atlético: Prezydent Bartomeu skontaktował się z Atlético, żeby poznać warunki zatrudnienia Griezmanna i poinformować, że jeśli negocjacje nie będą możliwe, Barcelona wpłaci 120 milionów euro klauzuli. Wcześniej kwota wynosiła 200 milionów.

Atlético broni swoich interesów, a my interesów Barcelony. Nie zawarliśmy wcześniejszego porozumienia z tym zawodnikiem. Skontaktowaliśmy się z osobami z jego otoczenia, w tym z jego prawnikiem, po tym jak Griezmann ogłosił, że chce odejść z klubu.

Wcześniejsze zainteresowanie Griezmannem: Zainteresowanie zawsze może być. Może nas interesować jakiś zawodnik, po tym jak dział scoutingu przekazał nam informację, że ma on odpowiednią charakterystykę, żeby grać w naszym klubie. To zainteresowanie konkretyzuje się jednak dopiero w momencie, kiedy sam zawodnik wyraża chęć przejścia do Barcelony.

Co Griezmann może dać Barcelonie: Talent, o którym już wiemy, poza tym doświadczenie, ponieważ zdobył wiele tytułów. Był bardzo ważnym zawodnikiem Atlético. Ma potencjał, żeby wygrywać ważne mecze. Przez lata pokazał, że może grać na kilku pozycjach na boisku. Jest w stanie łączyć grę długą i krótką. Dobrze przewiduje podania, a przede wszystkim zdobywa dużo bramek. Barcelona potrzebuje zawodników o takim profilu.

Czy culés są w stanie wybaczyć mu ubiegłoroczną odmowę: Tak jak wyjaśnił już Antoine podczas konferencji prasowej, ta decyzja spowodowana była przede wszystkim powodami rodzinnymi, a nie sportowymi, wszyscy to rozumieją.

Messi nie chciał mówić o transferze Griezmanna: Zawodnicy nie zajmują się sprowadzaniem innych piłkarzy. Pierwsze, co przychodzi do głowy, kiedy ktoś wyraża swoją opinię o zawodniku, który nie gra w jego klubie, to to, że okazuje on swoim kolegom brak szacunku… Zwiększa rywalizację o określoną pozycję... Myślę, że to dlatego Leo nie chciał o nim mówić.

Jak może funkcjonować atak z Messim, Suárezem, Griezmannem, Coutinho i Dembélé: Potrzebujemy sześciu zawodników ofensywnych, z Griezmannem tylu ich jest. Później to trener będzie podejmował decyzje.

Rabiot: Był na naszej liście, ale zadecydował o podpisaniu umowy z Juventusem. Nie znam powodów, mogły być one sportowe albo finansowe, nie wiem, jak było.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Te spojrzenie Ernesta... podobnie patrzy na Rakiticia. Oby to skutkowało wstawieniem Antka za Grubego, gdy ten będzie wymachiwał rękami do sędziego.

Tyle zawdzięczają Antosiowi, kiedy mieli bana poświecił swój transfer i został aż ban wygaśnie, A oni się mu tak odwdzięczają. Wstyd hańba.