Diego Simeone: Messi bardzo chce wygrywać, ale potrzebuje do tego drużyny

Ela Rudnicka

18 czerwca 2019, 22:15

Mundo Deportivo, Marca

24 komentarze

Diego Pablo Simeone wypowiedział się na temat sytuacji w reprezentacji Argentyny i jej ostatniego meczu oraz roli, jaką pełni w niej Leo Messi. Poniżej przedstawiamy fragmenty wypowiedzi Argentyńczyka dla Fox Sports.

Mundial w Katarze: Nie mam wątpliwości, że Messi pojedzie do Kataru, mistrzostwa świata to coś, czego potrzebuje, chce tam być.

Porównania do Maradony: Messi chce wygrywać, porównania nie mają dla niego żadnego znaczenia. Stawiasz go w korzystnej dla niego sytuacji i odniesie zwycięstwo. On po prostu gra. Zdobywa gole. Gdyby nie ten wieczór w Liverpoolu, z pewnością wygrałby z Barceloną Ligę Mistrzów i Puchar Króla. Nie patrzy na to, co dzieje się dookoła. Chce jedynie zdobywać bramki i wygrywać. Nie mam co do tego wątpliwości. (...) System Barcelony nie jest dla niego najodpowiedniejszy, ale mimo to gra i zdobywa 200 milionów bramek.

Rola Messiego w Barcelonie i reprezentacji Argentyny: Ma osobowość i potencjał, jest w stanie zdobyć bramkę w każdym momencie, ale potrzebuje do tego drużyny, która da mu pewność i wiarę w siebie. Świetnie się adaptuje, może grać w ustawieniu 4-4-2 albo 4-3-3 jak za czasów Luisa Enrique. Musimy szukać rozwiązań, żeby mieć dobrą drużynę i w najlepszy sposób móc wykorzystywać „kartę Messi”.

Przyczyny porażki z Kolumbią: Nie wiemy, co dzieje się w głowach piłkarzy. Czasami to nie jest wina nikogo konkretnego, tylko całego zespołu. Może Messi coś przekazuje, a pozostali tego nie przyswajają. Oni wiedzą, jak to wygląda. Pierwsza połowa w wykonaniu Di Maríi nie była dobra. Miał świetny sezon, nie mógł czegoś takiego zrobić. Może ma w głowie kontuzje, których doznał.

Reprezentacja: Leo potrzebuje drużyny, talent i jego pozycja w hierarchii nie wystarczą. To dotyczy wszystkich – wszyscy, którzy tworzą drużynę, są dla niego niezbędni.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Argentyna pod batutą Simeone to byłby powrót do korzeni argentyńskiego stylu: agresji i silnego ataku, obrony za wszelką cenę w każdy możliwy sposób. Nie jest to futbol do którego stworzony jest Messi, ale jak Diego zauważył, Leo potrafiłļy się dostosować, a reprezentacja wreszcie miałaby odpowiedni charakter.

Diego weź się za tę reprezentacje. Tylko on jest w stanie to poukładać. Takie moje zdanie.

Chłopie wez sie zlituj i przygotuj tą kadrę na Katar może jeszcze coś by z tego było...

Diego jakby niektóre gwiazdeczki wziął za "mordę" to myślę że reprezentacja Argentyny z tym potencjałem by na pewno grała inną piłkę. Bo zaangażowania mają tyle momentami co Barca w 1 połowie z LFC.

skoro dla messiego system barcelony według diego jest nieodpowiedni ciekawe jaki byłby odpowiedni jego zdaniem :)

Poprostu my potrzebujemy takiego trenera jak ty lub kloop.. I nic więcej

Ale bym sobie taką Argentynę prowadzoną przez Simeone zobaczyła

Nie jestem pewien ale przypuszczam,że każdy chce wygrywać ,oprócz łebków z volladolid

Diego do Argentyny, trener marzenie :)

Marzy się żeby Cholo trafił na Camp Nou kiedyś.

A drużyna trenera.

Diego Simeone będzie trenerem Argentyny w Katarze i z Messi dojdą do finalu. Myślę że tak bedzie

Diego pomimo tego, że Atletico czasem prezentuje defensywny styl gry to charyzmę ma taką, że moim zdaniem przegoniłby nasze święte krowy gdyby nie dawali z siebie 100%.