Arthur: Brazylia i Barça mają dwa różne style, ale ja odnajduję się w obu

Łukasz Lewtak

16 czerwca 2019, 19:30

Sport

4 komentarze

Tydzień temu Arthur udzielił wypowiedzi, w której mówił, że "w reprezentacji ma więcej wolności" niż w Barcelonie. Niektóre media przedstawiły te słowa w dość sensacyjny sposób, na co młody pomocnik odpowiedział po meczu Brazylii z Boliwią w Copa América.

- Ten, kto to pisał, miał trochę złe intencje, ponieważ ja powiedziałem, że w reprezentacji mam nieco więcej wolności, by cofnąć się z piłką i móc budować grę stamtąd. Brazylia i Barcelona mają obecnie dwa różne style i nie stosują tej samej taktyki. Ja przystosowałem się do obu systemów gry i odnajduję się w nich bez żadnych problemów.

- Największa różnica polega na tym, że w Barcelonie zaczynam uczestniczyć w konstruowaniu akcji wyżej, za pierwszą linią przeciwnika. Muszę przyjmować piłkę pomiędzy formacjami rywala i przechodzić do ataku. W reprezentacji gram nieco bardziej cofnięty.

- Nie jest tak, że jeden sposób jest trafiony, a drugi błędny. W reprezentacji gram w określony sposób, ale nie powiedziałem, że w Barcelonie nie czuję się dobrze i że to, co robię w klubie, jest błędne.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetny piłkarz, jeszcze niedoceniany

Styl obecnej Barcy jest jak styl reprezentacji Polski