Dani Alves: Barça to mój dom, kocham ten klub

Łukasz Lewtak

16 czerwca 2019, 21:00

Sport

33 komentarze

Były zawodnik Barcelony, a obecnie kapitan reprezentacji Brazylii podczas Copa América Dani Alves udzielił wypowiedzi dla Sportu, w której bardzo pozytywnie odniósł się do swojego byłego klubu.

- Barça jest moim domem, zawsze to powtarzałem i nie mogę powiedzieć nic więcej. Kocham ten klub i wszystko to, co w nim przeżyłem. Kocham wszystkie osoby, które tworzą FC Barcelonę, i wszystkich moich kolegów, którzy nadal tam grają. 

- Jestem też ogromnym fanem wszystkich ludzi z PSG, ludzi, którym zależy i którzy są częścią tego klubu. Pod względem sportowym nie osiągnięliśmy jednak oczekiwanych wyników i potrzebuję drużyny, która naprawdę będzie potrafiła rywalizować o to, do czego aspirujemy. Moja przyszłość zależy od tego, jaką propozycję otrzymam. Ja jestem jak dobre wino - im starszy, tym lepszy (śmiech).

- Teraz w stu procentach skupiam się na reprezentacji Brazylii, na tym, aby rozegrać wspaniały turniej Copa América. Później będę mógł zdecydować o swojej przyszłości, o tym, czy zostaję, czy odchodzę. Teraz nie wiem, co się wydarzy. Wolę myśleć tylko o reprezentacji.

Dani Alves odniósł się również do oskarżeń o gwałt pod adresem Neymara. - Ney stara się, aby wszystko rozwiązało się najszybciej, jak to możliwe, ponieważ to nie jest dobre dla niego, jego rodziny i przyjaciół. Mamy nadzieję, że to zakończy się jak najszybciej i Neymar będzie mógł mieć spokój, którego potrzebuje do dobrego życia i dobrego wykonywania swojej pracy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak kochał Barcelonę że żądał kilkanaście milionów za przedłużenie kontraktu w ramach lojalności a ostanie sezony to typowy Dani wrzutka do nikogo.

@dariooo no taaa, bo Ty wiesz ile zażądał pieniędzy... wrzucał do nikogo( nie wydaje mi się ) :) Daniego z ostatnich sezonów zapamiętałem bardzo dobrze i nawet jeśli już ta wrzutka była niecelna to i tak miał ich więcej niż aktualni PO ;)

@dariooo
zarząd go bardzo źle potraktował, a ostatnie sezony to najlepsze statystyki defensywne w całej lidze i niezłe wrzutki, z tymi wrzutkami do nikogo to niezłe fake news, lepiej napisać, że co drugą strącał gołębie z dachu.

@pax chyba mało meczy oglądałeś jak myślisz że te jego wrzutki coś dawały drużynie.

@dariooo
Masz rację, nawet chyba nigdy nie ogladałem Alvesa.
« Powrót do wszystkich komentarzy