Urugwaj rozpocznie Copa América spotkaniem z Ekwadorem

Ela Rudnicka

16 czerwca 2019, 17:45

3 komentarze

Już dzisiaj o północy czasu polskiego Urugwaj z Luisem Suárezem w składzie podejmie reprezentację Ekwadoru.

Reprezentacja Urugwaju z pewnością wiąże ogromne nadzieje z pierwszym meczem rozgrywanym w Belo Horizonte, jak i z całym turniejem. La Celeste ma już na swoim koncie piętnaście zwycięstw w Copa América, czyli więcej niż jakakolwiek inna reprezentacja. Nie dziwi więc, że podczas każdej z edycji turnieju, nawet jeśli nikt nie wymienia ich w gronie faworytów, są jedną z drużyn, której przeciwnicy najbardziej się obawiają. Tak będzie również z pewnością teraz, zwłaszcza po tym, jak okazało się, że faworyzowana Brazylia będzie musiała radzić sobie bez Neymara, a Argentyna w pierwszym spotkaniu nie pokazała się z najlepszej strony. Jednak żeby myśleć o tytule, będą musieli zmierzyć się z kilkoma przeszkodami, a pierwszą z nich będzie właśnie reprezentacja Ekwadoru.

Powrót Luisa Suáreza po operacji kolana

Największą zagadką dla urugwajskich kibiców jeszcze niedawno była forma, w jakiej w turnieju zaprezentuje się Luis Suárez, który w maju przeszedł operację prawego kolana, przez którą do końca sezonu nie występował już w barwach Barcelony. Napastnik rozwiał jednak wszelkie wątpliwości w niedawnej rozmowie z Fox Sports Radio, w której zapewnił, że czuje się dobrze i jest przygotowany do gry, a ponadto zaznaczył, że czuje się wypoczęty i zapomniał o ostatnich niepowodzeniach w spotkaniach Dumy Katalonii. Suárez rozegrał również trzydzieści minut w spotkaniu reprezentacji Urugwaju przeciwko Panamie, w którym zdobył jedną z trzech bramek dla La Celeste.

Inni zawodnicy również bardzo dobrze prezentowali się w rozgrywanych przed Copa América spotkaniach towarzyskich, pokonując 3:0 Uzbekistan i 4:0 Tajlandię.

Co do składu, w którym zagra Urugwaj prowadzony z powodzeniem przez Óscara Washingtona Tabáreza, to media zgodnie wskazują na następującą jedenastkę: Fernando Muslera, Martín Cáceres, José María Giménez, Diego Godín, Diego Laxalt; Nahitán Nández, Rodrigo Bentancur, Matías Vecino, Nicolás Lodeiro; Luis Suárez, Edinson Cavani.

Ekwador – nowy selekcjoner i proces odbudowy drużyny

Reprezentację Ekwadoru od września ubiegłego roku prowadzi, po wielu latach przerwy, Hernán Darío 'Bolillo' Gómez. Kolumbijczyk ma za zadanie odbudowę reprezentacji, a jego głównym celem ma być zakwalifikowanie się do kolejnych mistrzostw świata. Dlatego też, wyniki osiągnięte jak do tej pory z reprezentacją Tricolores nie napawają nadzieją – w tym roku nie wygrał żadnego spotkania, a najlepsze wyniki to remisy 1:1 z Wenezuelą i 0:0 z Hondurasem.

Jeśli chodzi o skład, media nie są już tak zgodne jak w przypadku Urugwaju. W pomocy raczej nie zagra kontuzjowany Jefferson Orejuela. Można jednak przypuszczać, że na boisku pojawią się Alexander Domínguez; José Quintero, Gabriel Achilier, Arthuro Mina, Béder Caicedo; Jefferson Intriago albo Sebastián Méndez, Antonio Valencia, Carlos Gruezo, Ayrton Preciado, Ángel Mena oraz Enner Valencia.

Urugwaj zdecydowanym faworytem

A przynajmniej na papierze. Za zwycięstwem La Celeste przemawia również fakt, że podczas Copa América te dwie reprezentacje mierzyły się już 17 razy, z czego aż 13 zwycięstw odniósł Urugwaj. Ekwador wygrał zaledwie jedno spotkanie, a pozostałe trzy zakończyły się remisem.

Transmisję spotkania przeprowadzi Polsat Sport. Wcześniej o 21 czasu polskiego Paragwaj zmierzy się z Katarem.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ekwador 2x wygrał z Urugwajem.
12/11/2015 2;1 i 11/10/2013 1;0. Pozdrawiam jaśnie redakcję.

Bardzo liczę na to, że Suarez pokażę się jak najlepiej w CA i odbuduje. Ten sezon klubowy był słaby jak na El Pistolero.