Tottenham drugim finalistą Ligi Mistrzów!

8 maja 2019, 23:08

145 komentarzy

Tottenham pokonał Ajax 3:2 i dzięki bramkom na wyjeździe awansował do finału Ligi Mistrzów. Decydujące trafienie Anglicy zdobyli w 96. minucie.

Już na początku spotkania gospodarzy na prowadzenie strzałem głową wyprowadził Matthijs de Ligt. Było to powtórzenie akcji z Turynu, a obrońca dzięki trafieniu został czwartym najmłodszym piłkarzem strzelającym gola w półfinale Ligi Mistrzów. Tottenham zareagował, ale Son uderzył w poprzeczkę, jego strzał zatrzymał też Onana. Kolejna elektryzująca akcja Ajaksu doprowadziła do gola Ziyecha. Do przerwy Ajax prowadził w dwumeczu 3:0.

Wczoraj nauczyliśmy się, że taka przewaga bywa niebezpieczna. Bohaterem Tottenhamu został dziś Lucas Moura. Brazylijczyk strzelił kontaktowego gola tuż po przerwie, a cztery minuty później próbę Llorente zatrzymał bramkarz. Schone jednak tak nieszczęśliwie wybijał piłkę, że ta trafiła do Moury, który nie pomylił się przy strzale. Remis 2:2 wciąż promował jednak awans gospodarzy. Wtedy rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo. Obie ekipy atakowały, Ziyech uderzył w słupek, a Vertonghen w poprzeczkę. Sędzia doliczył aż sześć minut i to w ostatniej z nich podopieczni Pochettino w końcu dopięli celu, oczywiście za sprawą niezawodnego Moury.

To pierwszy finał Ligi Mistrzów dla Tottenhamu. Anglicy zmierzą się ze starymi znajomymi z Premier League, którzy wczoraj wyeliminowali Barcelonę. Niezależnie od sympatii klubowych każdy przyzna, że tegoroczne rozgrywki są piękne, szalone i zaskakujące.