Tottenham drugim finalistą Ligi Mistrzów!

8 maja 2019, 23:08

145 komentarzy

Tottenham pokonał Ajax 3:2 i dzięki bramkom na wyjeździe awansował do finału Ligi Mistrzów. Decydujące trafienie Anglicy zdobyli w 96. minucie.

Już na początku spotkania gospodarzy na prowadzenie strzałem głową wyprowadził Matthijs de Ligt. Było to powtórzenie akcji z Turynu, a obrońca dzięki trafieniu został czwartym najmłodszym piłkarzem strzelającym gola w półfinale Ligi Mistrzów. Tottenham zareagował, ale Son uderzył w poprzeczkę, jego strzał zatrzymał też Onana. Kolejna elektryzująca akcja Ajaksu doprowadziła do gola Ziyecha. Do przerwy Ajax prowadził w dwumeczu 3:0.

Wczoraj nauczyliśmy się, że taka przewaga bywa niebezpieczna. Bohaterem Tottenhamu został dziś Lucas Moura. Brazylijczyk strzelił kontaktowego gola tuż po przerwie, a cztery minuty później próbę Llorente zatrzymał bramkarz. Schone jednak tak nieszczęśliwie wybijał piłkę, że ta trafiła do Moury, który nie pomylił się przy strzale. Remis 2:2 wciąż promował jednak awans gospodarzy. Wtedy rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo. Obie ekipy atakowały, Ziyech uderzył w słupek, a Vertonghen w poprzeczkę. Sędzia doliczył aż sześć minut i to w ostatniej z nich podopieczni Pochettino w końcu dopięli celu, oczywiście za sprawą niezawodnego Moury.

To pierwszy finał Ligi Mistrzów dla Tottenhamu. Anglicy zmierzą się ze starymi znajomymi z Premier League, którzy wczoraj wyeliminowali Barcelonę. Niezależnie od sympatii klubowych każdy przyzna, że tegoroczne rozgrywki są piękne, szalone i zaskakujące.

Myślę, ze gdybyśmy zagrali z Liverpoolem 1 mecz np finałowy to bysmy wygrali. Trafilismy na najtrudniejszego przeciwnika w półfinale. Wiem, ze to żadne tlumaczenie i jesli chce sie wygrywać LM trzeba pokonywać najlepszych. Szkoda tylko ze Liverpool ma nowego bramkarza... Bo wczoraj by pewnie coś wpuscil. Poprzedni bramkarz nawet realowi w finale pomogl...

Do tego setka Dembele w pierwszym meczu... Jak można tego bylo nie trafic....

@harnas88_ck: myślę że nie ma co liczyć że bramkarz by wpuścił. można było strzelić tylko nasi odpuścili po 10 nieudanych próbach i się rozsypali

@harnas88_ck: Dobrze że Dembele tego nie strzelił , po takim meczu w którym jesteś niszczony i dominowany w każdym aspekcie nie zasługujesz na finał

@harnas88_ck: Żeby być najlepszym - trzeba wygrywać z najlepszymi ;)

@harnas88_ck: A setka Suareza i Alby w rewanżu? Czemu im tego nie wspominasz?

@synKAZIKA: Setka Suareza nie bylaby uznana bo byl spalony, na ,VARze by to wychwycili po bramce

Cały zespół zagrał fatalnie ale jesli chce sie wieszać psy na jakimś zawodniku to jest to Alba. Po fatalnej główce w 7. min grał jakby mu ktoś zmienił ustawienia na padzie z klasycznych na alternatywne

@Wlochaty999: Alba zawinil przy 2 bramkach...

@harnas88_ck: nie napisałem że zawinił przy jednej, tylko że po tym jak w 7. min tak odwalił przy tej główce, to później te 89 min było już tylko błędem za błędem ;)