List otwarty Josepa Marii Bartomeu po uniewinnieniu Sandro Rosella

Radek Koc

24 kwietnia 2019, 22:24

Twitter

9 komentarzy

Josep Maria Bartomeu opublikował na Twitterze list otwarty dotyczący uniewinnienia Sandro Rosella.

Uniewinnienie Sandro Rosella, Akt Sprawiedliwości

Krajowy Sąd Karny i Administracyjny uniewinnił naszego byłego prezydenta od wszystkich zarzutów, jakimi obarczano go na przestrzeni ostatnich dwóch lat. To postanowienie jest aktem sprawiedliwości, który wypełnia mnie szczęściem jako przyjaciela i prezydenta klubu. 

Od momentu zatrzymania i przez kolejnych 21 miesięcy pobytu w więzieniu dzieliliśmy cierpienie jego samego i jego rodziny. To samo uczucie towarzyszyło nam w przypadku Joana Basoliego, który również stał się ofiarą niesłusznego osadzenia w więzieniu, oraz innych oskarżonch osób. W ten sposób kończy się koszmar, ale jest oczywiste, że ta decyzja nie pozbawia nas poczucia oburzenia, jakie odczuwamy. 

Niemniej jednak pozytywnie oceniamy odwagę, jaką wykazał się Sąd w momencie ogłaszania wyroku uniewinniającego. Niestety nikt nie będzie w stanie zwrócić Sandro całego tego czasu pozbawienia wolności. Należy mu zrekompensować wszelkie szkody osobiste i materialne, jakie poniósł w czasie trwania tego procesu. Należy również wymagać pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich tych osób, które pospieszyły się z przedwczesnym i publicznym potępianiem Rosella. To właśnie ten moment, w którym powinni mieć godność i przyznać się do popełnienia błędu z taką samą zapalczywością, z jaką skazywali go wcześniej. Jesteśmy przekonani, że adwokaci, którzy wykonali tak dobrą pracę do tej pory, nadal będą ciężko pracować, aby naprawić wyrządzone krzywdy. 

W imieniu własnym, kolegów z zarządu oraz wszystkich socios klubu chcę przekazać Sandro i jego rodzinie nasze gratulacje, sympatię oraz gorące uściski. 

Barcelona, 24 kwietnia 2019 r.

Josep Maria Bartomeu, prezydent Barcelony

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Polityka to szambo, a biznes i polityka razem to bezmiar g...na.

No i rosoła wypuścili. Teraz pewnie dostanie sporo kasy za te 21 miesięcy :) i bailando.

a myślałem że takie cyrki tylko w Polsce :D

Najwyższa kasta ma sie dobrze nie tylko w Polsce 21 miesięcy w pierdlu bez wyroku gdzie tu jest demokracja.

No co tu dużo mówić. Szczegółów spawy nie znamy i pewnie nie poznamy, ale trzymanie gościa 21 miesięcy w areszcie tymczasowym, mając jak się okazało niepewne/niewystarczające dowody, to jest jakiś absurd.... Maleńkim pocieszeniem dla nas jest to, że nie tylko w Polsce dzieją się takie jaja, ale słaba to pociecha