Sport: Barcelona zaoferuje de Ligtowi kontrakt do 2024 roku

Dariusz Maruszczak

13 kwietnia 2019, 11:30

Sport

8 komentarzy
  • Jak donosi dziennik Sport, Barcelona przedstawi Matthijsowi de Ligtowi pięcioletni kontrakt
  • W katalońskim klubie ustalane są szczegóły oferty
  • Gdy Holender zgodzi się na proponowane warunki, Blaugrana rozpocznie formalne negocjacje z Ajaksem

Sport informuje, że Barcelona wciąż działa w sprawie kupna de Ligta. W ostatnich tygodniach władze klubu przyspieszyły pracę nad kontraktem, który przedstawią obrońcy Ajaksu i jego agentowi Mino Raioli. Ogólne punkty umowy są już określone. Barça zaoferuje de Ligtowi pięcioletni kontrakt obowiązujący do czerwca 2024 roku. Warunki finansowe mają być bardzo podobne do tych ustalonych z przyjacielem obrońcy Frenkiem de Jongiem. Barcelona tłumaczyła już de Ligtowi, że jego sprowadzenie uważa za strategiczny cel klubu, a na podstawie umowy pensja Holendra będzie wzrastać z każdym kolejnym rokiem. Propozycja zawiera również kilka istotnych bonusów, które 19-latek może otrzymać w zależności od realizacji postawionych celów.

Sport przedstawił schemat działania Barcelony w sprawie transferu de Ligta. Gdy tylko kontrakt zostanie sporządzony, Barça wyśle ofertę do obrońcy i Raioli. Jeśli obaj wyrażą zgodę na proponowane warunki, Duma Katalonii będzie mogła swobodnie negocjować z Ajaksem. Podczas poprzednich kontaktów Blaugrana przekazała już Holendrom, że jest bardzo zainteresowana de Ligtem, ale brakowało oficjalnej propozycji. Komunikacja z Ajaksem jest jednak bardzo dobra, a Barcelona informowała już wcześniej, jaką ofertę formalną przewiduje złożyć. Katalończycy zamierzają przekonać Joden propozycją wynoszącą około 60 milionów euro plus zmienne.

Sport donosi, że de Ligt koncentruje się obecnie na rywalizacji w Lidze Mistrzów i nie chce się rozpraszać. Negocjacje pozostały więc na drugim planie. Holender przeanalizuje możliwe rozwiązania w sprawie swojej przyszłości, gdy wyjaśni się, czy Ajax gra dalej w europejskich rozgrywkach. Według katalońskiego dziennika de Ligt ma propozycje z PSG, Bayernu i Juventusu, ale po początkowych wątpliwościach jest gotowy dać pierwszeństwo ofercie Barcelony. Blaugrana oczekuje, że zamknie operację w trakcie najbliższych tygodni. Zdaniem Sportu Ajax nie będzie miał niebotycznych wymagań finansowych, mimo że taki klub jak PSG jest w stanie złożyć bardzo intratną propozycję. Barcelona ma z optymizmem podchodzić do możliwości przeprowadzenia operacji.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

co to za negocjacje skoro wszystkie gazety piszą o takich szczegółach?

Jest jakies oficjalne info kiedy De Ligt poinformuje jaki klub wybral?

Obyśmy przekonali przede wszystkim Matthijsa bo Mino Raiola to pazerny dziad i na pewno będzie chciał jak najwięcej uszczknąć dla siebie.
Jemu jest gancy gal gdzie Holender pójdzie,jak szejk z p$g da więcej to będzie wydreptywał ścieżkę na linii Amsterdam-Paryż aż dopnie swego.

Taki finał z Ajaxem i dwóch piłkarzy Barcy jako rywale :D