Technologia Barçy coraz bardziej pożądana

Łukasz Lewtak

22 marca 2019, 14:00

Mundo Deportivo

26 komentarzy

W ostatniej dekadzie FC Barcelona zaznaczyła swoją obecność w świecie futbolu nie tylko dzięki unikalnemu stylowi gry, szkółce i działalności Fundacji, ale również ze względu na użycie najnowszej technologii, która, jak się okazuje, jest bardzo pożądana w wielu miejscach.

FC Barcelona pozostaje pionierem w dziedzinie stosowania najnowszych technologii w sporcie. W tym sezonie już 17 drużyn klubowych oraz łącznie 300 sportowców trenuje przy użyciu WIMU, systemu pomiaru parametrów fizycznych i medycznych. Małe urządzenie umieszczone na plecach zawodnika pozwala uzyskać potrzebne informacje na temat sportowca, które potem są wykorzystywane do opracowywania takich rozwiązań, aby gracz mógł dać z siebie jak najwięcej na boisku.

W ramach Innovation Hub FC Barcelona zmniejszyła rozmiar wspomnianego urządzenia - teraz jest ono mniejsze niż smartfon i waży tylko 70 gramów. Poza tym klub poprawił jego oprogramowanie. Niektóre czołowe zespoły stosują jeszcze system GPS, natomiast FC Barcelona przeszła już na wyższy poziom i postawiła na technologię Ultra Wide Band. Pozwala ona na otrzymywanie większej ilości informacji i jest bardziej precyzyjna, jeśli chodzi o natężenie ćwiczeń, intensywność (przyspieszenia, wyskoki, starcia z innymi piłkarzami), wysiłek (metabolizm i stres dynamiczny) oraz czas pracy i odpoczynku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Też mi nowość. U mnie w pracy bez takich gadżetów wyciskają z pracownika maxa :)
« Powrót do wszystkich komentarzy