Technologia Barçy coraz bardziej pożądana

Łukasz Lewtak

22 marca 2019, 14:00

Mundo Deportivo

26 komentarzy

W ostatniej dekadzie FC Barcelona zaznaczyła swoją obecność w świecie futbolu nie tylko dzięki unikalnemu stylowi gry, szkółce i działalności Fundacji, ale również ze względu na użycie najnowszej technologii, która, jak się okazuje, jest bardzo pożądana w wielu miejscach.

FC Barcelona pozostaje pionierem w dziedzinie stosowania najnowszych technologii w sporcie. W tym sezonie już 17 drużyn klubowych oraz łącznie 300 sportowców trenuje przy użyciu WIMU, systemu pomiaru parametrów fizycznych i medycznych. Małe urządzenie umieszczone na plecach zawodnika pozwala uzyskać potrzebne informacje na temat sportowca, które potem są wykorzystywane do opracowywania takich rozwiązań, aby gracz mógł dać z siebie jak najwięcej na boisku.

W ramach Innovation Hub FC Barcelona zmniejszyła rozmiar wspomnianego urządzenia - teraz jest ono mniejsze niż smartfon i waży tylko 70 gramów. Poza tym klub poprawił jego oprogramowanie. Niektóre czołowe zespoły stosują jeszcze system GPS, natomiast FC Barcelona przeszła już na wyższy poziom i postawiła na technologię Ultra Wide Band. Pozwala ona na otrzymywanie większej ilości informacji i jest bardziej precyzyjna, jeśli chodzi o natężenie ćwiczeń, intensywność (przyspieszenia, wyskoki, starcia z innymi piłkarzami), wysiłek (metabolizm i stres dynamiczny) oraz czas pracy i odpoczynku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

ps. a blancos ciagle w notatniku:)

dobrze wiedziec, ze EV ustalajac sklad siega po pomoc w rozne miejsca, nie tylko do LaRambli.

A w Realu jako szczytowe rozwiązanie zastosowano wagę w szatni.

Też mi nowość. U mnie w pracy bez takich gadżetów wyciskają z pracownika maxa :)

XDDDDDD
Dzięki za info.

Bez przesady z tą szkółką...

Ale i tak wiadomo, że Raktić z Busquetsem to rękawami oddychają

Nie tędy droga, ludzie muszą uciekać do natury, wrócić do praźródeł. Barca jeśli chce być na topie, musi zmienić świadomość.

Sądzę po komentarzach zwłaszcza przy ogłoszeniu składów przed meczem że takie urzadzenia to ma większość tutejszych kibiców.
A tak serio..
Takie technologie pokazują jak futbol poszedł do przodu i myślę, że takie porównania np. Maradony czy Pele z Messim i Ronaldo nie maja sensu. Poziom się podniósł i myślę, że taki Hazard w latach Maradony, Pele byłby na równi z nimi a zobaczcie, że Leo z Cr7 ponad 10 lat na takim poziomie gra. To pokazuje ich wielkość i to, że są najlepsi w historii. To moje zdanie, i nie umniejszam tutaj Maradonie czy Pele

I o to chodzi! Trzeba się rozwijać :)

Normalnie jak w TVP tytuł newsa dała redakcja xd

I po co ta technologia? Na La Rambli wiedzą lepiej o każdym piłkarzu, nie wychodząc z domu.