Neymar: Tęsknię za Leo Messim i Luisem Suárezem

Julia Cicha

3 marca 2019, 21:00

Sport

113 komentarzy

Dwa tygodnie temu Neymar udzielił wywiadu dla TV Globo. W wyemitowanej dziś rozmowie były zawodnik Barcelony opowiedział m.in. o Leo Messim.

− Leo był dla mnie kimś wyjątkowym, zawsze opowiadam wszystkim tę historię. W momencie, w którym najbardziej potrzebowałem jego wsparcia, najlepszy piłkarz świata podszedł, podał mi rękę i powiedział „chodź tutaj, musisz być sobą, musisz być szczęśliwy, musisz być tym samym chłopakiem, którym byłeś w Santosie. Nie bądź nieśmiały, nie bój się mnie ani nikogo innego, jestem tu, by ci pomóc”.

− Od tamtej pory byłem innym człowiekiem. Przyszedłem na Camp Nou nieco nieśmiały, wstydziłem się popełniania błędów, co utrudniało grę. Leo okazał mi wsparcie i wypowiedział te słowa w przerwie jednego meczu. Wcześniej zszedłem do szatni, płacząc, nie mogłem grać swojej piłki. Wtedy pomyślałem, że skoro Leo mi to mówi, to dlaczego nie? Uspokoiłem się i w tamtym momencie rozpoczęła się nasza przyjaźń.

− Do dziś rozmawiamy, żartujemy, mimo że jesteśmy daleko od siebie. Tęsknię za nim, za Suárezem również. Tę dwójkę zapamiętam do końca życia, odznaczyli się w moim stylu gry i w moim sercu. Byli moimi przyjaciółmi.

− Mam wyjątkowy sentyment do Messiego i Suáreza. Kiedy Leo wypowiada się o moim potencjalnym powrocie do Barcelony, muszę głęboko odetchnąć i powiedzieć „było miło, ale się skończyło”. Tęsknię za nim, ale teraz jestem w Paryżu i mierzę się z innymi wyzwaniami.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Każdy kto wtedy oglądał Barcelone i Neymara, widział ile oddaje serca dla tej drużyny. Szkoda mi go, ofiara manipulacji ojca. Ja dalej będę się trzymał tego, że jeśli szatnia go chce, to nie widzę problemu aby wrócił. Niemniej jednak błąd popełnił, smutne jest to, że mógł zostać legendą Barcelony... ale nie jest za późno:) Ja tam go dalej kocham, za te wszystkie emocje, które mi dostarczał. Mimo, że nie jestem jakoś starszym człowiekiem, to pamiętam wszystko od momentu, w którym do nas przyszedł. Taki powrót do "domu" wzbudziłby w większości wielkie emocje. Dalej mam nadzieję, że wróci. Jak coś to zapraszam do dyskusji, chętnie poczytam wasze opinie na ten temat.

@empooxd: Ofiara manipulacji ojca? Przecież on mu odradzal ten transfer
@empooxd: My Polacy mamy całkowicie inne podejście do rodziny czy wiary aniżeli ludzie pochodzący z Ameryki Południowej więc mało kto będzie myslał tak jak Ty....akurat ja mam podobne podejście do Twojego :)

@empooxd: Podpisuje się rękami i nogami ale akurat Ojciec odradzał mu odejscie. Prędzej namówił go Alves i reszta Brazilijczyków z PSG.

@marcin62: Mi się zawsze wydawało, że jego ojciec leciał na hajs.

@empooxd: też bym chciał, żeby wrócił, ale to niemożliwe... po pierwsze szejk go w życiu nie puści, po drugie tym bardziej do Barcelony, po trzecie byłaby to suma pewnie 300 mln na co Barcy nie stać

@cules100pro: Alves gral w tedy w Juventusie, przeszedł po Neymarze.

@empooxd: ZGoda w 100%, w podobnym tonie wypowiadałem się pod poprzednim artykułem.
To,że ojciec Neymara teraz ściąga z siebie odpowiedzialnośc, nie oznacza wcale,że należy mu wierzyć - wszak nie raz już pokazał,że priorytetem dla niego jest szmal i przywileje. To człowiek pozbawiony kręgosłupa moralnego, który realizuje swoje niespełnione ambicje za pomocą/kosztem (niepotrzebne skreślić) syna.
Leciał tam gdzie hajsu rzeka płynęła szybszym nurtem.
Ney ma tego pecha,że jego ojciec to jednocześnie jego agent.
Tyle w temacie.

@empooxd: Chlopie zeby wrocil to nie problem. Problem stanowi kwota jego powrotu i dam sobie reke uciac ze nawet sprzedaz Dembusia i Cou to bedzie za malo

@empooxd: Wydaje mi się ze nawet i klub juz nie będzie chciał go kupić, chyba ze sam sie zaproponuje Barcelonie, innej opcji nie widzę.. Ego jego taty jest zbyt duże żeby tak się stało wiec no niestety..

@empooxd: Bo leci to prawda, ale paradoksalnie polecał Neymarowi zostanie na Camp Nou.
« Powrót do wszystkich komentarzy