Luis Rubiales proponuje rozgrywanie Superpucharu Hiszpanii w formule Final Four

Łukasz Lewtak

19 lutego 2019, 11:48

Mundo Deportivo/Sport

62 komentarze

Prezes Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Luis Rubiales przedstawił dziś swój projekt zmian w Superpucharze Hiszpanii, które miałyby obowiązywać już od tego roku.

Rubiales proponuje, aby Superpuchar Hiszpanii był rozgrywany w formule Final Four. Brałyby w nim udział dwie pierwsze drużyny LaLigi minionego sezonu oraz obaj finaliści Pucharu Króla. Jeśli dwa pierwsze zespoły Primera División grałyby jednocześnie w finale Copa del Rey, pozostałych uczestników Superpucharu Hiszpanii wyłonionoby na podstawie historycznych wyników w krajowym pucharze. W turnieju byłyby rozgrywane trzy mecze - dwa półfinały oraz finał. Co ważne, Superpuchar odbywałby się w jednym miejscu poza granicami Hiszpanii.

Projekt Luisa Rubialesa musi zostać jeszcze zaakceptowany przez zgromadzenie Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej.

Rubiales podkreśla, że chce, aby Superpuchar Hiszpanii stał się świętem futbolu. Ponadto zaznacza, że proponowany przez niego format pozwoliłby zwiększyć atrakcyjność tych rozgrywek oraz zapewniłby większe przychody, m.in. z praw telewizyjnych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobry pomysl. Powinni rozegrac dwa mecze polfinalowe w Ameryce i Chinach. A Final rozegraliby na Antarktydzie.

@JackPtak: Powinien być jeszcze mecz o 3. miejsce- o trofeo Rubialesa, koniecznie na którejś z wysp Oceanii. Ja proponuję Wyspy Towarzystwa. Wcześniej nikt nie grał oficjalki na piaskach wulkanicznych
« Powrót do wszystkich komentarzy