Éric Abidal odwiedził dzieci chore na raka w ośrodku Casa dels Xuklis

Dariusz Maruszczak

24 grudnia 2018, 16:00

Mundo Deportivo

3 komentarze

Mimo natłoku obowiązków związanych z rynkiem transferowym dyrektor sportowy FC Barcelony Éric Abidal znalazł czas na odwiedzenie dzieci chorych na raka i ich rodzin w ośrodku Casa dels Xuklis.

W Casa dels Xuklis głównym celem jest poprawa jakości życia małych pacjentów i ich rodzin. Podczas wizyty w ośrodku Abidal rozdał prezenty wszystkim chorym, którzy codziennie walczą, aby wygrać z rakiem. Francuz starał się wzbudzić u nich uśmiech, żeby choć na chwilę zapomnieli o trudnych momentach z dala od domów, rodzin i przyjaciół oraz by nabrali sił do dalszej walki z chorobą. Dyrektor sportowy FC Barcelony w przeszłości sam pokonał raka i jest poważnie zaangażowany w pomoc osobom cierpiącym na nowotwór.

Symbolem dzisiejszej wizyty Abidala była "Choinka Życzeń". Umieszczone zostały na niej karteczki, na których chorzy wypisali swoje marzenia. Dyrektor sportowy FC Barcelony przystąpił do tej inicjatywy, po czym spędził czas z małymi pacjentami. Abidal wręczył im prezenty, a następnie bawił się razem z nimi.

Francuz reprezentował fundację swojego imienia, która podejmuje wszelkie działania związane z walką z rakiem. Miesiąc temu Fundacja Abidala rozpoczęła finansowanie projektu badawczego w dziedzinie onkologii w szpitalu Vall d’Hebron w Barcelonie. Zakłada on podjęcie prac w zakresie powstrzymywania przerzutów nowotworów u dzieci, co stanowi główne ryzyko u pacjentów chorych na raka.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chyba nie ma nic większego i wzruszającego jak oglądać osobę, która sama przeżyła tyle cierpienia i świadomość swojej osoby, której matka umierała na tą straszną chorobę. Każdy dzień wydaje się dobry na chwilę radości, świetna inicjatywa!
konto usunięte

Widząc Abidala zawsze robi się cieplej na sercu i taka akcja z jego strony to coś pięknego. On sam doskonale wie jakim badziewiem jest rak i jako idol może niesamowicie podnieść morale nie tylko tych dzieci, ale też ich rodziców, a to już bardzo dużo. Zdrowia wszystkim :)

Zdrowia , Siły ,Pewności Siebie ,Wesołych Świat Bożego Narodzenia .