Ronald de Boer daje cenną radę de Ligtowi i de Jongowi

Radek Koc

28 listopada 2018, 18:20

Esports Cope

6 komentarzy

Przyjazd Barcelony na mecz Ligi Mistrzów do Holandii stał się znakomitym pretekstem do wznowienia kampanii na rzecz transferów de Ligta i de Jonga. Głos w tej sprawie zabrał były zawodnik Barçy i Ajaksu Ronald de Boer.

- Doradziłbym zarówno Matthijsowi, jak i Frenkiemu, aby podpisali kontrakt z Barceloną. A jeśli nie z Barçą, to z Manchesterem City Pepa Guardioli. Styl gry Ajaksu jest taki sam jak w przypadku Barcelony i obaj mogliby się tam bardzo szybko zaadaptować. Poleciłbym im Barcelonę również dlatego, że noszę ten klub w moim sercu - powiedział De Boer.

Obecny trener młodzieżowej drużyny Ajaksu uważa, że pieniądze nie powinny odegrać żadnej roli w procesie podejmowania decyzji. - Jeden milion więcej czy mniej nie ma żadnego znaczenia. De Ligt i De Jong powinni trafić do klubu, w którym styl gry będzie pasować do ich charakterystyki. To jest najważniejsze. Obaj prezentują wielką jakość i interesuje się nimi wiele klubów. Niemniej jednak obecnie są bardzo skupieni na Ajaksie, ponieważ awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów jest wspaniałym osiągnięciem. To pierwszy taki sukces od 2005 roku.

De Boer odniósł się także do obecnej kadry Barçy. - Klub musi odnowić kadrę w ciągu najbliższych dwóch lat. Jeśli tego nie zrobi, będzie mieć problem jak Bayern Monachium. Tacy gracze jak Messi, Piqué czy Busquets są nieco starsi i częściej doznają kontuzji. Lepiej jest kupować młodych piłkarzy już teraz, aby mogli się spokojnie przygotowywać do roli podstawowych zawodników.

Były holenderski piłkarz nawiązał na koniec do Frenkiego De Jonga. - Może grać na pozycji Busquetsa. Ma zaufanie do własnych umiejętności. Nie boi się dryblować i czekać na odpowiedni moment do wykonania podania. Busquets jest w tym mistrzem. De Jong już ma tę umiejętność, chociaż jest bardzo młody i wciąż musi się rozwijać - zakończył.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak im tak doradza, to może namówi klub żeby oddali ich za bezcen ????

Milion w te, czy we wte

Dobrze gada,dać mu wódki

Akurat młodych to dużo kupiliśmy. Transfery De Ligta i De Jonga zamknęły by kadrę na lata.