Marca: Były wychowanek Barçy może zastąpić Cillessena w pierwszym zespole

Łukasz Lewtak

20 listopada 2018, 17:00

Marca

51 komentarzy

Marca informuje dziś, że Barcelona obawia się odejścia Jaspera Cillessena po zakończeniu obecnego sezonu. Z tego powodu klub obserwuje na rynku bramkarzy i zwrócił uwagę na swojego wychowanka, który spędził w szkółce Blaugrany pięć lat.

Jasper Cillessen jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Holandii, jednak w Barcelonie gra wyłącznie w Pucharze Króla. Próbował już opuścić Katalonię w lecie tego roku, lecz do klubu nie wpłynęła żadna oferta, która usatysfakcjonowałaby wszystkie strony. Barcelona jest przekonana, że w kolejnym letnim okienku transferowym Cillessen podejmie jeszcze jedną próbę odejścia do innego zespołu.

W związku z tym FC Barcelona rozgląda się na rynku za bramkarzem, który byłby solidnym zmiennikiem dla Marca-André ter Stegena. Dyrekcja sportowa Blaugrany zwróciła uwagę na André Onanę. Obecny bramkarz Ajaksu jest dobrze znany w stolicy Katalonii, ponieważ został tam sprowadzony ze szkółki Samuela Eto'o w 2010 roku i spędził w canterze pięć lat. Po tym okresie odszedł do Ajaksu, ponieważ Barcelona nie zaoferowała mu przedłużenia umowy, mimo że Onana znakomicie spisywał się w UEFA Youth League i trenował nawet z pierwszym zespołem.

Teraz 22-letni Kameruńczyk ma pewne miejsce w podstawowym składzie Ajaksu, a cena za jego transfer oscylowałaby w granicach 15-20 milionów euro. Onana może trafić na Camp Nou tylko w przypadku odejścia Cillessena, za którego Barcelona chciałaby uzyskać przynajmniej 25 milionów euro. Kameruńczyk jest bramkarzem w typie Barçy, ponieważ mierzy 190 cm i znakomicie gra nogami. Ajax jest świadomy, że trudno mu będzie zatrzymać Onanę w lecie przyszłego roku, podobnie jak Matthijsa de Ligta i Frenkiego de Jonga.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przecież niedawno sam Jasper wypowiadał się na ten temat gdzie wyraźnie zaznaczył, że nie ma zamiaru odchodzić. Być może w nowym sezonie się to zmieni. Czas pokażę. Wracając do tematu Onany to chłopak naprawdę pozytywnie zaskoczył stając się naprawdę ważną postacią drużyny z Amsterdamu. Nasuwa się jednak pytanie czy to dobre posunięcie aby na drugiego bramkarza dawać młodego, dobrze rokującego bramkarza na rezerwowego?

To można być byłym wychowankiem klubu?

Żaden szanujący się młody bramkarz nie przyjdzie do nas. Po tym co Ernest robi z Jasperem jak mało daje mu grać a jest solidnym grajkiem każdy sobie odpuści. Możemy jedynie ściągnąć gościa 33+ który chce dorobić do emerytury

Jak chce grać to niech zostaje w Amsterdamie ...

Według mnie jesli przyszedłby Onana to powinien mieć pewne miejsce w meczach PK oraz LM a także kilka meczów w lidze,podobnie coś na zasadzie Ter Stegena

Tak. Barca na pewno sie zdecyduje na zakup drugiego mlodego bramkarza do roli zminnika. Przyjdzie doswiadczony bramkarz zeby w razie potrzeby zapewnil w miare dobry poziom a przy tym byl ograny w pucharach.

Fabiańskiego brać.

Potrzeba pieniedzy na transfery, Jasper to kapitalny golkiper i zdecyowanie zasługuje na gre w pierwszym składzie jakieś dobrego klubu w Europie. MATSa nie da rady wygryźć ze składu. Zarobić na nim powinniśmy min 30 milionów ale to naprawde i tak wg. mnie mega promocyjna cena.

Tak poza tematem, to lekki grubas z tego Onany.

Niestety miejsce Jaspera jest w topowym klubie w pierwszym składzie, u nas Matsa nie wygryzie. Sprzedaż za tylko 25 mln przy cenie Courtoisa 35mln (koniec kontraktu za rok) to znacznie zaniżona cena rynkowa, dyktowana tylko wdzięcznością wobec Jaspera za jego profesjonalne zachowanie. Przyjście Onany to tylko zatrzymanie jego kariery. W topowych klubach na ławce spokojnie powinien siedzieć jakiś weteran typu Reina, Bravo itp. Oni swoje już wygrali, dorobią sobie przed emeryturą, a w razie kłopotów Matsa zajmą z powodzeniem jego miejsce i nikt nie będzie drżał o obsadę bramki. Nawet taki Onana nie zapewni takiego spokoju.

Myślę, że za Jaspera powinniśmy wołać 50 mln.

Ajax to obecnie La Masia Barcelony...
Szkoda tylko że trzeba wydać tyle kasy na transfery...

Niech zostanie w Ajaxie i tam sie rozwija. Zycze mu zeby gral w wielkim klubie. Ale przejscie do Barcy przy zalozeniu ze bedzie tylko zmiennikiem Matsa to zastopuje jego kariere

Onan Barbarzynca.

Według mnie lepiej ściągnąć kogoś doświadczonego, który pomimo nieogrania zapewni jakość i też nie będzie narzekał na swoją rolę. 22-letni zawodnik z dużym potencjałem raczej prędzej czy później będzie chciał odejść, a wątpię, żeby wygryzł Ter Stegena.

Niech wykupią cały ajaks XD
konto usunięte

Ale on chyba dalej jest wychowankiem XD

I tu się dziwie skoro rezerwowy bramkarz u nas gra tak mało dlaczego nie postawiliśmy na kogoś z szkółki.Spójrzmy choćby to był Oier który zbiera dobre noty w La Liga ,albo wspomniany Onana