Ivan Rakitić nie zagra z Atlético Madryt na Wanda Metropolitano

11 listopada 2018, 18:42

Sport

58 komentarzy

Porażka 3:4 to nie jedyna zła wiadomość dla FC Barcelony po meczu z Realem Betis na Camp Nou. W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Ivan Rakitić, który nie zagra w wyjazdowym spotkaniu z Atlético Madryt 24 listopada.

Sędzia upomniał Chorwata po raz pierwszy w 44. minucie spotkania za nadepnięcie na Joaquína. Drugą żółtą kartkę pomocnik Barcelony otrzymał za przerwanie kontrataku gości przez podstawienie nogi Giovanniemu Lo Celso. Niedługo po przymusowym zejściu Rakiticia Blaugrana straciła czwartego gola.

Czerwona kartka dla reprezentanta Chorwacji oznacza, że Ernesto Valverde nie będzie miał do dyspozycji kolejnego kluczowego zawodnika w bardzo wymagającym meczu na Wanda Metropolitano. W tym tygodniu kontuzji mięśnia dwugłowego uda doznał Philippe Coutinho i jego występ w spotkaniu z Atlético stoi pod znakiem zapytania. Przy nieobecności tych dwóch piłkarzy szansę na grę powinien otrzymać Arturo Vidal. Do tej pory Chilijczyk wystąpił od pierwszej minuty tylko w dwóch ligowych konfrontacjach Barçy: z Gironą i Athletikiem. Dziś Vidal pojawił się na boisku tuż po przerwie i zapisał na swoim koncie gola oraz asystę.

I tak go wystawi.

@Destiny: Chciał odpocząć to musiał to sobie sam załatwić, Valverde by na to nie wpadł że można wystawić skład bez Rakitica