Barcelona bez Leo Messiego wygrywa 2:0 z Interem Mediolan

• Jordi Alba 83'
  • środa, 24 października 21:00
  • Camp Nou
  • Polsat Sport Premium 2

FC Barcelona pokonała 2:0 Inter Mediolan na Camp Nou w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gole dla Blaugrany zdobyli Rafinha i Jordi Alba.

Dziś na Camp Nou mierzyły się ze sobą dwie drużyny, które po dwóch dotychczas rozegranych kolejkach w grupie B miały na koncie sześć punktów. Pod nieobecność kontuzjowanego Leo Messiego Ernesto Valverde zdecydował się postawić na Rafinhę, który wiosną spędził pół roku w zespole Nerazzurrich.

Pierwszy kwadrans meczu nie obfitował w sytuacje bramkowe. Dopiero w 17. minucie groźnie zrobiło się po rzucie rożnym dla Barcelony, ale uderzenie Clementa Lengleta z bliskiej odległości obronił Samir Handanović. Nieco później po składnej akcji z udziałem Jordiego Alby i Luisa Suáreza Rafinha znalazł się na niezłej pozycji, jednak oddał zbyt lekki strzał, by zaskoczyć bramkarza Interu. W 32. minucie Barça wyszła na prowadzenie. Rafinha ruszył z piłką na połowie gości, podał do Luisa Suáreza, a następnie spokojnie wykończył znakomite dośrodkowanie Urugwajczyka płaskim strzałem. Piłkarze Interu prezentowali się słabiej, niż można było oczekiwać, a Barcelona kontrolowała grę aż do gwizdka kończącego pierwszą połowę spotkania. W doliczonym czasie gry Philippe Coutinho uderzył jeszcze z rzutu wolnego, ale jego strzał odbił się od jednego z rywali i minął bramkę Handanovicia.

W drugiej połowie Inter ruszył nieco odważniej do ataku i już po kilku minutach zagroził bramce Barcelony. Dośrodkowanie Matteo Politano mogło zaskoczyć Marca-André ter Stegena, ale Niemiec wybił piłkę na rzut rożny. Wprowadzony po przerwie Włoch miał chwilę później kolejną okazję, jednak z niezłej pozycji uderzył wysoko nad bramką. Po około piętnastu minutach do ataku ponownie ruszyła Barcelona. Luis Suárez minął dwóch piłkarzy Interu i mocno uderzył w kierunku bramki, ale tam znów dobrze ustawiony był Handanović. Chwilę później świetną sytuację miał Lenglet, jednak Słoweniec ponownie był na posterunku. W 65. mincie Suárez uderzył płasko z rzutu wolnego, ale nie przebił się przez mur stworzony przez graczy gości. Kilka minut później po kontrataku Barcelony w poprzeczkę trafił Coutinho. W 83. minucie Jordi Alba otrzymał podanie od Ivana Rakiticia i posłał piłkę w długi róg bramki Handanovicia, który tym razem nie dał rady skutecznie interweniować. Po golu na 2:0 Inter nie był już w stanie odpowiedzieć i Barcelona pewnie dowiozła prowadzenie do końca meczu.

FC Barcelona 2:0 Inter Mediolan
Rafinha 32', Alba 83'

FC Barcelona: ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitić, Arthur (Vidal 77'); Rafinha (Semedo 72'), Luis Suárez, Coutinho (Munir 88').

Inter Mediolan: Handanović; D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Asamoah; Brozović, Vecino; Candreva (Politano 46'), Borja Valero (Martínez 63'), Perisić (Balde 77'); Icardi.

Pięknie się to oglądało.Aż szkoda,że mecz się tak szybko skończył :D

Bardzo dobry mecz Barcy. Widać było, że Blaugrana gra na innym poziomie, niż Inter.

Wszystko fajnie.
Jednak jedno ale po co mam skrzydłowi w tej drużynie ?
Dembele, Malcolm nawet nie weszli.
Zamiast nich trzeba było kupić 2 bocznych obrońców grających tak jak Alba i Roberto wczoraj. Typowych wahadłowych! Przecież Albę zajeździmy za 2 miesiące bo on nie ma nawet zmiennika !
Taka taktyka jak wczoraj mi pasuje ale nie mamy składu na cały sezon na nią.
Ktoś napiszę że mamy alternatywę. Ok mamy możemy grać też inaczej, ale żeby tak było to oni muszą grać i się zgrać :) Co nagle jak Alba padnie to będzie też grał jak z Romą rok temu i będzie 0-3 :) Czy wystawimy całkowicie nowy nie zgrany skład.
Wydaliśmy 50 mln na gracza który grał 30 min.
Nasza Polityka transferowa nie ma się nijak do taktyki preferowanej przez Ernesto obecnie.
Zmiennik Alby jest potrzebny na gwałt a przydałby się jeszcze jeden obrońca uniwersalny i na środek i na bok obrony. Wtedy możemy grać tak jak wczoraj wahadłowymi obrońcami pięknie i ładnie. A szybki skrzydłowy na ławce wystarczyłby jeden :)

Hej a ktoś pamięta co zrobił Brozović przy wolnym Suareza? Chyba każdy wie od czyjego gola piłkarze zaczęli kłaść się na ziemi przy tego typu strzałach ;>>>>>
#GOAT

Suarez bez bramki ale fajny mecz
ARTUR MAMY ZASTĘPCĘ INIESTY
COUTINHO powinien więcej dać z siebie
Vidal ? Bardzo dobra zmiana mimo tylko 15 min stracił , odzyskał Walczak niesamowity

Boli brak wejścia malcoma szkoda mi chłopa :(

Vidal mi zaimponował, Valverde jest wariatem nie komponując go w zespół.
Ma takiego kocura który nawet nieźle ogarnia, a trzyma go na ławce.
Powinien być pierwszym do wchodzenia z ławki w każdym meczu.

Arthur mega gość. Doskonale zrozumiał styl Barcelony.

Ktoś się natknął może na na gifa Alby po strzeleniu bramki i wysłaniu buziaczka do Enrique z liczbą 2 :D?

Nareszcie pokazaliśmy, że potrafimy grać bez Messiego i to w jakim stylu. To co wczoraj wyprawiał w pomocy Arthur przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jego niektóre kółeczka z piłką przypominały mi Iniestę i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Bardzo dobry występ z jego strony. Tak jak już wspominałem wcześniej występ Rafinhi również śmiało możemy uznać na plus. Szkoda mi było wczoraj Lengleta bo miał okazje do zdobycia bramki a mimo to nie udało mu się. Może innym razem się będzie lepiej. Teraz chwila przerwy i wracamy w niedzielę. Musimy koniecznie wykorzystać słabszą dyspozycje Madrytu choć w meczu z Barceloną zawsze są groźni.
VEB!

W mojej ocenie jeden z najlepszych - jeśli nie najlepszy - meczy w naszym wykonaniu. Taktyka i wykonanie świetne a do tego kapitalna gra...Ivana , którego wielu tu hejtuje. Gość łata wszystko z tyłu a wczoraj jeszcze bardzo przytomnie regulował szybkość akcji, do tego jest skromny i nie zapala się . Brawo

W końcu na zero z tyłu... :-O

Świetny mecz, fajna gra. Bravo Rafa ! Brawo Arthur! Visca el BARCA!!!!!!!

każdy normalny fan by się cieszył nie tylko z wyniku ale i widowiskowej gry, widać progress, jest potencjał. No ale typowe robactwo się będzie czepiało trenera że dembele nie grał który się kopie po czole jak deulofeu, albo że zdjął Arthura który zapierniczał cały mecz i był zmęczony i wprowadził bardziej defensywnego i głodnego gry Vidala aby bronić wyniku. Rozumiem że 90% ludzi z tej strony by wstawiła Malcoma albo Dembele za Suareza czy tam Rafinhe przy 1:0 i zamiast bronić wyniku to byście grali na 2:0, tylko że jakby Inter strzelił na 1:1 to byście sobie meczyk od nowa w fife włączyli a Valverde nie ma takiej możliwości tylko by musiał wysłuchiwać hejtów i gwizdów

Trzeba być zadowolonym z tego meczu w 100% . Druzyna pod nieobecność Messiego wyglądała naprawę dobrze i wygrała z co by nie mówic dobrze grającym dziś Interem . Poszczególni zawodnicy zagrali kapitalne zawody ... Arthur po za dwiema poważnymi stratami na początku drugiej połowy grał koncert i w zasadzie dzielił i rządził , Suarez zagrał najlepszy mecz w tym sezonie widać , że wróciła mu szybkość , dynamika i jak zwykle walczący do samego końca , Rafinha też bardzo pozytywny występ . Ogólnie przed klasykiem chyba jednak można być spokojnym . Przy tak grającej Barcelonie i tak słabo grającym Realu zwycięstwo jak najbardziej prawdopodobne aczkolwiek to jest Klasyk nigdy nic nie wiadomo . Trzeba będzie zagrać na maksa bo Real napewno nie odpuści i zmobilizuje się maksymalnie na ten mecz .

Wiosna nie trwa pół roku ;)

Valverde to jest CRACK buahaha

Dobrze ta ekipa dziś wyglądała.Kontrola piłki,asekuracja,której nie było widać w ostatnich ligowych meczach,może zbyt mało konkretów w okolicach pola karnego rywala (słabszy Cou) ale i tak było nieźle.Akcje Arthura z 54 (?) i 70 minuty wbiły mnie w fotel.Coraz lepszy Lenglet.Właściwie to nie byłem zaskoczony ani ustawieniem,ani składem,ani zmianami.Tak jak przewidywałem,od pierwszej minuty zagra Rafinha,któremu jest najbliżej do pozycji Leo.Choć muszę przyznać,że liczyłem na to,że od początku zacznie Semedo ( nie spodziewałem się też takiej zmiany) i że EV da w końcu szansę Malcomowi.Wpuszczenie Vidala na obronę wyniku było do przewidzenia.I kolejne dąsy na Rakiticiem,ech...Sytuacja Ivana przypomina nieco sytuację Daniego Alvesa.Irytował wszystkich a staty rosły do rozmiarów,do których ciężko nawet dziś zbliżyć sie komukolwiek.Nie twierdzę,że Rakieta jest w wybitnej formie,bo odpoczynek mu sie należy jak mało komu.Ale dziś znów asysta,3 udane dryblingi ( tylko Arthur miał tyle samo),3 wygrane pojedynki główkowe (tylko Lenglet miał 4),dwa kluczowe podania i 95 % celności podań.Jak na zawodnika bez formy i zmęczonego to chyba całkiem nieźle ? Chyba,że się mylę. Statystyki z całego meczu: [Zobacz link: https://www.whoscored.com/Matches/1328396/LiveStatistics/Europe-UEFA-Champions-League-2018-2019-Barcelona-Inter]

Ludzie zamiast ciągle biadolić to cieszcie sie że barca wygrała. Ciągle tylko widze na tym forum pretensje. Przed meczem narzekaliscie na Rafinhe - jaki to on jest slaby. Tym samym narzekajac na to co robi Valverde i kogo wstawia do skladu. Rafinha strzela bramke i rozgrywa naprawde dobre spotkanie - chwalicie go i Valverde za to ze go wystawil. Moze przestancie wpieprzac sie do pracy trenera ? Troche wiecej optymizmu. To nie wy widzicie co sie dzieje na treningach Barcy, kto jakie bledy popelnia. Licza sie wyniki, a za kadencji Valverde - one sa.

Ogólnie rzecz biorąc Valverde denerwuje i mnie że nie wpuszcza Malcoma i że robi zmiany w 80 czy 88 minucie ale czemu go nie wpuszcza też trzeba się zastanowić? Dembele nie gra bo jakby nie patrzeć błyszczeć to on nie błyszczał. Niby trafił kilka bramek ale brakuje mu tego czegoś. Przyda mu się trochę ławki ... wszyscy zawodnicy dostają jakieś szanse tylko Malcom nie ... Może olewa treningi ? W końcu wpuścił Rafinhie i pokazał dobra grę to znaczy że wie kto jest w jakiej formie. Ogólnie Ernesto jest drugim Tata Martino który identycznie prowadził Barce gra bez pomysłu żelazna 11 i wszystko oparte na Messim

Trochę więcej dokładności i by było z 6-0

Generalnie całkiem dobry mecz. Szczególnie w 1 połowie.
Bardzo dobra zmiana Vidala. Walczak ale wychodzi na to że on jest chyba najbardziej ofensywny ze wszystkich środkowych pomocników. Nim trzeba koniecznie częściej grać.
Arthur to świetne wzmocnienie i naprawdę dobry mecz ale dzisiaj w jedną minutę zaliczył 2 takie straty po których mogły paść 2 bramki.
Coutinhio kolejny słaby mecz. Człowiek jednego zwodu.

Arthur, Lenglet, Alba, Rafinha - najjaśniejsze postacie w tym świetnym meczu, który rozegraliśmy. Skuteczny pressing, pełne dominowanie i płynność gry. Oby tak dalej!

mam wrażenie, że dziś bez Messiego grała drużyna a gdy Messi jest na boisku wszyscy trochę odpuszczają i liczą, że on załatwi temat.

Co jak co, ale Valverde zrobił postęp Malcom wkońcu na ławce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Arthur dziś klasa. Generalnie mecz udany, choć w kilku sytuacjach oczyma wyobraźni można było zobaczyć Messiego, który wykorzystuje te akcje ...uśmiech króla i jego spokojne spojrzenie dawało poczucie, że jest dobrze :)

To kogo by tu dzisiaj zwolnić? ....... myślę, myślę ....... , wiem Suarez znowu nie strzelił. Wywalić razem z Ernesto!
Gratulacje dla chłopaków :) dobry mecz. Nie dali pograć zespołowi, który jest w gazie. Teraz bez zbędnej euforii i zagrać swoje z Realem. 1:0 wystarczy.

HEYNEN by lepiej prowadzil ta druzyne mimo ze trenuje siatkowke. Mlodych by tu na pewno odblokowal m.in Dembele

EV nie ma jaj i tyle. Nie potrafi mądrze zarządzać taka ławka jaka ma do dyapzycji. Niw potrafi ograć zawodników i mieć asa w rekaawie ze puści go z ławki w 60 i ten będzie szarpał. Tak nie ma bo grają święte krowy a z zmianami to już dramat. Przy stanie 1:0 on się kurde muruje na CN jak by to byl finał LM a nie faza grupowa

Dobry mecz zagrała Barca. Spokojny i mega wyważony nie licząc kilku " incydentów " Mnie osobiście zawiódł w naszych szeregach Coutinho gdyż pod nieobecność Leo on powinien ciągnąć atak a widać jak na dłoni że Brazylijczyk szuka formy i pewności siebie... Do tego zupełnie nieefektywny Roberto w ataku i niepewny w obronie... 2-3 groźne dośrodkowania poszły po stronie Sergio który nie zblokował rywala gdyż oczywiście nie nadążył... Tradycyjnie zagrał bezpłciowy mecz... No i tradycyjnie Suarezinho... Niby asysta lecz ta ilość strat i niewykorzystanych sytuacji... Nie wiadomo jak tutaj uczciwie ocenić Urugwajczyka i można zadać od razu pytanie... Jak można być dobrym i słabym jednocześnie? XD ... To wie tylko Suarez... :P

Natomiast na duży plus dzisiaj Busquets, Arthur, Alba oraz Rafinhia który pokazał że zasługuje na szanse w większej ilości meczach.

Brak " powąchania " murawy przez Dembele w dzisiejszym meczu raczej sugeruje to co mówi wielu na tej stronie ( w tym i ja ) że Francuz po prostu nie pasuje do Barcelony oraz do koncepsji Valverde. Oby już w zimie Barca odzyskała przynajmniej 100 mln za niego.

Czym Valverde sugeruje się wpuszczając rozgrywających na skrzydło zamiast skrzydłowych, okej rafinha strzelił gola ale nie szarpał tak gry jakby zrobił to dembele a kto wie czy by się wyższym wynikiem się skończyło.

3 dni odpoczynku przed klasykiem, Rakitic biega 90 minut a młodzież nie podnosi się z ławki. Takie rzeczy tylko w Waldka głowie.

Bardzo fajny mecz. Bałem się tego jak wypadną nasi zawodnicy bez DIOS ale wyglądało to bardzo dobrze. Oglądałem ten mecz z przyjemnością i bananem na ustach. Wyróżnić chciałbym Suareza i Arthura. Pierwszy zapieprzał i wziął na siebie ciężar tego meczu, to był ten Suarez który gryzie trawę i wkurza obrońców przeciwnej drużyny. Arthur mnie zaskakuje bo ciężko uwierzyć, że ktoś może tak szybko się dostosować do drużyny. Potrzebowaliśmy takiego zawodnika w pomocy który zapewni nam spokój w środku pola. A Rafinha pokazał, że należy mu się więcej okazji do udowodnienia jego wartości. Musimy trzymać takich zawodników bo oni nie biorą nienormalnych pensji a jednak wzmacniają drużynę.

Czy ja oglądałem inny mecz niż panowie z TVP? Inter w tym meczu nie istniał poza dwiema sytuacjami, a Oni mówią, że Inter nie przyjechał się bronić? Wg mnie to był mecz do jednej bramki i taką grę chciałbym dalej oglądać.

Ja jako fan talentu Rafinhi jestem zadowolony, choć nie ukrywam że byłem zdziwiony że grał na skrzydle zamiast grać w pomocy za Rakitića.

Arthur to jest jednak crack.

Valverde o Malcomie przed meczem "To prawda, że ​​nie grał zbyt wiele, ale musi być gotowy do gry w każdej chwili. Może być jutro, może być w przyszłości.”

Nie [nie ma powodu, dla którego nie gra], tylko że inni gracze grają na jego pozycji. Nic więcej.

Szczerze jest mi zal Malcoma bo trafil do Barcy w nieodpowiednim momencie gdzie jej trenerem jest bezjajeczny i dziwnie rozumujacy gosc a przez to marnuje kariere mlodego zdolnego chlopaka. Uciekaj stad chlopie jak najszybciej!

Czy Ci którzy ogladali mecz na TVP1 mieli to samo wrażenie co ja... ża gwizdy były spowodowane ściągnięciem najlepszego na boisku Arthura a nie jak sugerował jeden z komentatorów wejściem na boisko Arturo Vidala?

Malcom znów bez minut :((( Arthur co kozak

Przecież Munir to jest taki sam grajek jak Delofeu a może i nawet gorszy , a nasz trener nie wpuszcza takich rakiet jak Dembele czy Malcom , ja tego już nie rozumiem , Munir się nadaje na Barce B, a może do drugiej ligi hiszpańskiej !!! Może Valverde jest jest dobrym strategiem i trenerem, ale mnie osobiście wku....a i nie przekonuje swoimi decyzjami , Bartomeu dobrze powiedział że tego kontraktu żadna ze stron nie musi przedłużać i mam nadzieje że go nie przedłużą , bo inaczej może pożegnać się ze stołkiem prezydenta!!!!

kontrowersyjna opinia: bez Messiego widać dużą poprawę w defensywie, dodatkowy pomocnik przy obronie robi dużą różnicę

Arthur w całym meczu genialny ale nie można zapominać o dwóch podaniach do rywali praktycznie w swoim polu karnym piłkę musieli wybijać pique i lenglet ale nie myla się Ci co nie próbują ????

Uwielbiam Arthura. Zagrała Barca ładnie i w miarę skutecznie. Jak zagramy na takim poziomie z Realem w niedzielę to będę spokojny o wynik :)

Co tam janusze? Źle było z Rafinhą? Kto miał rację? Kto się zna na tym co robi?
TRENER VALVERDE

Przyzwoity mecz w naszym wykonaniu, podobało mi się zaangażowanie naszych zawodników i wysoki pressing. Oby tak dalej, w niedziele ogień panowie, czekamy! VeB!

Dobrze chlopaki zagrali,byla walka i zaangazowanie.Brawo

Jest BARDZO DOBRZE. Wracamy na zwycięski szlak ;) Do zobaczenia w niedzielę!

Super mecz, super wynik. Na nikogo nie ma co narzekać, mimo, że były jakieś tam błędy. Wszyscy zrobili swoje, nawet Rakitić, Rafinha czy Roberto zagrali bardzo dobrze. Dużo pozytywów, i rozpalone nadzieje, że nieobecność Messiego nie musi być tragiczna, ba nawet może być bardzo dobra.

Kapitalny mecz. Uważam, że był najlepszy mecz od superpucharu Hiszpanii. Presing, dużo dokładnych podań, płynność gry, utrzymanie się przy piłce, brawo. Teraz widzimy ile tracimy bez Messiego ale zyskujemy równie sporo. M.in nie czeka się już na Messiego, nie szuka się go każdym zagraniem. Dziś każdy brał na siebie ciężar gry a nie na zasadzie - podam do Messiego niech on coś wymyśli. Genialny lenglet - wygrał chyba wszystkie głowy dziś i miał sytuację strzelić bramkę. Arthur - gdyby nie jego głupie 2 straty na początku 2 połowy to man of the match. On ma coś takiego jak xavi, jak iniesta. Kapitalne prowadzenie piłki i brak strat. Brakuje tylko prób zaryzykowania i zagrania prpstopadlej piłki. On nadaje rytm gry - super.

Krzysztof Piątek czekamy....

Ludzie to nie gwizdy na Vidala tylko na Valdka za zmienienie cracka Arthura...

Żałosne było zachowanie kibiców jak wszedł Vidal. My nie jesteśmy Realem nie gwiżdzemy ns piłkarzy.

najlepsze: swietna gra druzynowa Barcy

srednie: maly wplyw gry Cou - oczekiwalem wiecej

najgorsze: skutecznosc Suareza. Takie strzaly ladowac prosto w bramkarza to szok. chyba ze 3 okazje mial z mnostwem miejsca a ten prosto w Handanovica

Malcom świetne 90 , piękna brama z wolnego... solidny w ataku i w defensywie xd

A ja powiem Wam tak: Arthur zawodnik meczu, chłopak mnie zadziwia....

Cieszy mnie, że dzięki Arthurowi, gra Barcy znowu była bardziej Barcelońska.

Jeden z najlepszych meczy Barcelony od dawna, genialnie gra całej lini obrony oraz świetne ustawianie się pomocników. VeB!

A może tam jest jak wszędzie ze kolesiostwo ma znaczenie? Myślę, że są sprawy o których nie mamy pojęcia i nie wiemy jak jest w "środku" ciężko zrozumieć tego dzbana co on wyprawia ., Mam nadzieję że to już ostatni jego sezon

Pamiętam jak jeden z najlepszych snajperów Barcy, Samuel Eto’o miał okres posuchy bramkowej. Wszyscy czekaliśmy aż ten kryzys minie i mijał po mniej więcej miesiącu. A jak już minął, to krawiec nie odchodził od siatki... To pokazuje przepaść pomiędzy Luisem a Samuelem... Brakuje nam dziś egzekutora z krwi i kości.

Gdzie Malcom? Valdek wpuszcza drewno z numerem 19, a obiecujacy zrywniejszy chlopak z potencjalem za 40 baniek z nadzieja na minuty znow nie dostaje szansy. Porazka, nie rozumiem..