• Ivan Rakitić 52'
  • Jordi Alba 81'
  • 3' Cucho Hernandez
  • 42' Alex Gallar

W meczu trzeciej kolejki LaLigi FC Barcelona wygrała na Camp Nou z SD Huescą 8:2. Gole dla Blaugrany zdobyli Leo Messi (dwa), Luis Suárez (dwa), Ousmane Dembélé, Jordi Alba, Ivan Rakitić i Jorge Pulido (trafienie samobójcze), a dla gości trafili Cucho Hernández i Alex Gallar.

Mecz rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia Hueski. Już w trzeciej minucie Miramón dośrodkował w pole karne Barcelony, gdzie po zgraniu głową Longo gola zdobył Cucho Hernández. Gospodarze mogli odpowiedzieć rywalom w 14. minucie, kiedy Luis Suárez uwolnił się spod opieki obrońców i posłał piłkę wzdłuż bramki, jednak żaden z zawodników w bordowo-granatowych strojach nie doszedł do tego zagrania. Chwilę później Barça doprowadziła do wyrównania za sprawą Leo Messiego. Argentyńczyk minął Luisinho, dynamicznie wbiegł w pole karne i oddał uderzenie w długi róg bramki prawą nogą, a piłka po odbiciu się od słupka zatrzepotała w siatce. Następnie Ivan Rakitić groźnie strzelił z dystansu, ale Werner wybił piłkę na rzut rożny.

W 24. minucie Blaugrana była już na prowadzeniu. Akcja Ousmane’a Dembélé i Jordiego Alby zakończyła się dośrodkowaniem drugiego z zawodników i samobójczym trafieniem Jorge Pulido. Potem bliski gola był też Francuz, który uderzył sprzed pola karnego w poprzeczkę. W 39. minucie Barcelona podwyższyła wynik na 3:1. Po raz kolejny wejście Alby okazało się skuteczne – Hiszpan dograł wprost na nogę Luisa Suáreza, a ten uderzył celnie z pierwszej piłki. Huesca zdołała zbliżyć się do Barçy na dystans jednego gola jeszcze przed przerwą dzięki bramce Alexa Gallara zdobytej po strzale z bliskiej odległości.

Na początku drugiej połowy Philippe Coutinho znakomicie dograł do Leo Messiego, który uderzył z ostrego kąta na bramkę. Piłka odbiła się najpierw od bramkarza Hueski, a następnie od poprzeczki. W 48. minucie Barça strzeliła czwartego gola. Gospodarzom wystarczyły zaledwie dwa podania – Samuel Umtiti posłał piłkę do Luisa Suáreza, a ten dograł prostopadle do Ousmane’a Dembélé, który uderzył po długim rogu i nie dał szans Wernerowi. Blaugrana nie zamierzała zwalniać tempa i już po kilku minutach Ivan Rakitić oddał piękny strzał z powietrza i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 5:2. Stuprocentową okazję bramkową miał też Philippe Coutinho, ale w sytuacji sam na sam trafił w nogę golkipera Hueski.

W 61. minucie swojego drugiego gola w meczu zdobył Messi. Coutinho przeszył obronę rywali prostopadłym podaniem, a Argentyńczyk ruszył w kierunku bramki i posłał piłkę w dolny róg bramki Wernera. W drugiej połowie na boisku pojawili się Clement Lenglet, Arturo Vidal i Arthur. W 81. minucie gola numer siedem dla Barçy zdobył Jordi Alba po sprytnym podaniu Messiego, a w doliczonym czasie gry Suárez ustalił wynik na 8:2 z rzutu karnego.

FC Barcelona 8:2 SD Huesca
Messi 16’, 61’; Pulido (sam.) 24’, Suárez 39’, 90+3; Dembélé 48’, Rakitić 52’, Alba 81’ – Hernández 3’, Gallar 42’

FC Barcelona: Ter Stegen; Roberto, Piqué, Umtiti (Lenglet 65'), Alba; Coutinho, Busquets (Arthur 76'), Rakitić (Vidal 71'); Messi, Suárez, Dembélé.

SD Huesca: Werner; Miramón, Pulido, Etxeita, Luisinho; Gallar (Semedo 65'), Musto, Melero, Moi Gómez; Longo (Gurler 58'), Cucho Hernández (Avila 72').

Barcelona pewnie wygra Lige , a w Lidze Mistrzów wtopia i nic sie nie wygra na europejskich salonach , Messi znowu bez sił na wiosne bo ciagle pierwsza 11 xd

Wysokie zwycięstwo, ale nie inaczej mogło się skończyć grającym radosny, otwarty futbol beniaminkiem. Niestety Alba zawalił obie bramki, a w meczu z dobrym przeciwnikiem to będzie się równać strata punktów. Szkoda, że nie było zmiany na tej pozycji, ale mam nadzieję, że za rok będzie. Busi w swoim nonszalanckim stylu znów tracił piłkę, co też o mało nie skończyło się bramką. Ciężko ocenić Suareza na tle takiego przeciwnika, ale widać postęp, a to cieszy. Szkoda też, że Leo oddał karnego, no ale mam nadzieję, że to zaufanie będzie procentować.

Szkoda że po przerwie reprezentacyjnej czeka nas wyjazd na anoeta.....

My możemy mieć traumę związana z ligami mistrzów dla Realu ale za to Oni nie są w stanie być liderem nawet mając bilans 3-0-0 xd

Coutinho to bedzie fantastyczny następca Iniesty. Wczoraj te jego podania palce lizać.

I tak uważam że po to się kupuje zawodników by oni grali a nie wchodzili z ławek

Łatwe i efektowne zwycięstwo tak chyba można opisać ten mecz . Dobrze , że udało się kogoś rozgromić bo niektórzy na tej stronie zaczeli irytować pisząc coś w stylu Valverde won ! A tak to przynajmniej na te 2 tygodnie będzie spokój . Cieszy lepsza forma Suareza i ogólnie postawa drużyny .

Szybko, łatwo i przyjemnie. Oby jak najwięcej takich meczów

Ktoś jakiś skrót do meczu bo nie miałem dziś okazji obejrzeć miałem roczek córki i nie było możliwości

Niektórzy prezentują jeszczę wakacyjną formę, ale to początek, rozkręcamy się aż miło :) kilka akcji palce lizać !!! Visca el Barca

Jednym słowem la zabawa. Obrona Huesci niczym z ekstraklasy, od razu przypomina MI się Rayo vallecano Paco Jemeza.
Co do Barcy to mega dobrze to wyglądało z przodu, w defensywie więcej chaosu. Liczyłem zobaczyć Malcolma w akcji, ogólnie ławka jest tak bogata że by się przydało 6 zmian :) Pomyśleć, że kto tutaj ostatnio pisał, że Barca gra nudną piłkę. Zachwycający występ.
Wyeliminować błędy w obronie i będzie super, co ciekawe, gdyby przy pierwszej bramce Pique trzymał linię, a nie wbiegał do bramki, to prawdopodobnie byłby spalony. Cieszą zmiennicy, który nie dostali zbyt wiele czasu, ale i tak zdążyli się pokazać z dobrej strony. Arthur przy piłce coraz bardziej przypomina mi Xaviego.

Powiem całkiem szczerze że Artur z tego co widzę jak się porusza i jak operuje piłką to zapowiada się topowy zawodnik.

Z ogórkami bo z ogórkami ale ważne 3 pkt. Wszedł Arthur i razem z Coutinho ładnie rozruszali tę pomoc. Zaczęły się akcje z pierwszej piłki, kombinacje i o to chodzi. Ernest musi w końcu postawić na tercet Busi - Cou - Arthur. To w tej chwili najlepsza opcja! Śmiech mnie ogarnął jak zobaczyłem Rakiticia jako kandydata na Man Of The Match xD Zagrał dziś dobry mecz ale bez przesady. Huesca to jego poziom więc nawet oddał dwa strzały na bramkę. Brawo Barca. Druga połowa to majstersztyk!

I gdzie są teraz hejterzy po pierwszych 20 min meczu ?

Valverde mógłby Malcolma wpuśćić

Alba wykonał jakiś gest w kierunku Enrique?

Messi jest bardzo koleżeński, te karne rozdaje na lewo i prawo.

Słaby mecz Barcelony!!! Jak można stracić 2 gole z tak słabym przeciwnikiem. Nie wróży to nic dobrego na dalszą część sezonu!!!!!

Messi gdyby miał dzisiaj więcej szczęścia to spokojnie by wcisnął 4 bramki :)

Suarez strzela, dembele strzela, coutinho asystuje, rakitic strzela i asystuje to samo alba, zmiany w 60 i 70 min, nie wiem hejterzy do czego wy sie dzis przyciepicie, kogo sprzedacie i kogo wywalicie

Łatwo i przyjemnie.Ciekawy eksperyment z tą linią pomocy ale chyba o to chodzi by grać dostępnymi zawodnikami,dać odpocząć kluczowym graczom.Barca urządziła sobie strzelnicę na CN tylko biedny Cou miał problemy żeby coś zmieścić.Fajnie,że Leo oddał 11 Suarezowi,dobrze wie jak Barca potrzebuje goli El Gordo.Niezłe statystyki wykręcił dziś Dembele.Można mu zarzucić brak zrozumienia z kolegami ,te młodzieńczą nonszalancję ale nigdy nie wiesz z której uderzy i w którym momencie to zrobi.Może i nie jest równy ale niektóre zagrania każą w nim widzieć wielkiego gracza,jeśli tylko głowa nie zawiedzie.Dziś -i tutaj większość pewnie sie nie zgodzi łącznie ze mną- po Messim i Suarezie najlepszy piłkarz spotkania w/g portalu :https://www.whoscored.com/Matches/1316372/LiveStatistics/Spain-La-Liga-2018-2019-Barcelona-SD-Huesca Chodzi mi oczywiście o ocenę Suareza,który dostał ,tak jak Leo, 10 ,Dembele zaś 9,53.Myślę,że kolejność powinna być jednak odwrotna.Suarez nie zagrał złego spotkania ale ocenia 10 za wysoka moim zdaniem.Zamieniłbym też oceny Rakiety i Coutinho.Ten pierwszy rozegrał dziś naprawdę fantastyczne spotkanie.

Mam nadzieję że po tym meczu że nie którzy znawcy na tej stronie się uspokaja i przestaną dawać wspaniałe rady jakby to oni lepiej zarządzali drużyna.

Straciłem ostatnio szacunek do Louisa Enrique jak mozna Alby nie powołać. Bardzo nieprofesjonalne zachowanie, jak dziewczynka w drugiej klasie. Co do meczu to pomijajac drugą kosmiczną połowę, jeśli tak pasywnie i nieodpowiedzialne jak w pierwszej zagramy z kimś lepszym to moze to się skończyc stratą punktów. Musimy grac na pełnej kur... od pierwszej minuty bo mamy kim.

Brawo Trener!

Valverde usłyszał jęki niektórych użytkowników FCBarca.com o tym, że kopacze grają nudną piłkę, więc powiedział obronie,aby wpuścili kilka bramek dla atrakcyjności widowiska! WOW!

Taki trener to skarb, mam nadzieje, że jego chęć pogodzenia się z forum FCBarca.com zostanie przyjęta z uśmiechem przez użytkowników naszej strony. :D

Filip, mój imiennik bez gola ale natomiast podania, klepki i wystawianie piłek, palce lizać, tylko tak mogę to skomentować.
Widać było na koniec meczu, że zadowolony z występu nie jest :D On by był zadowolony to musi co mecz strzelić z przynajmniej 2 gole inaczej jest wku*.
Fenomenalnie, że możemy skorzystać z niego podczas LM.
Dembele, powoli przekonuje mnie do siebie, pomimo sporej ilości straconych piłek to chłopak w każdym meczu albo asystuje albo strzela gola, czapki z głów.

Cou jak profesor. Chwalę też, tak chwalę Dembele.

Teoretycznie miało to być jedno z najłatwiejszych spotkań w sezonie (i mimo problemów w defensywie wydaje się, że faktycznie było), więc po co ryzykować z rotacjami? Nakupowali zmienników tylko do kończenia spotkań i grania w razie kontuzji kluczowych piłkarzy? Chociaż skład po zmianach był dla mnie niemal idealnym wyjściowym. Jeśli chodzi o grę to na plus oczywiście ofensywa, a przede wszystkim przełamanie Suareza, a na minus defensywa.

Elegancki wynik, przyjemny dla oka mecz i przekonywujaca wygrana. VeB! Jedno trzeba oddac Huesce - pierwsza polowa znakomita, mimo lekcewazacego podejscia obrony Barcy, widac bylo rowniez zaangazowanie i brak kompleksow w ich grze. Dla nich gratki.

Taką Barce chce się ogladac bez przerwy :) piekny mecz, piekny wynik. Rywal nie z wysokiej półki ale wierzę, że dzięki takim meczom nabiora rozpędu i z tymi najmocniejszymi beda takie piekne akcje tworzyc w ofensywie :) VeB!

Taką Barcę chcę oglądać, nie ważne ile bramek strzelą mogą wygrywać mała różnicą bramek, czasami remisować lub nawet przegrywać (zawsze się zdarzy taka sytuacja) ale to jest ten styl Barcelony. Magia na boisku, poezja futbolu, żadna drużyna na świecie tak nie gra i nie będzie grała. Visca el Barca.