Następny mecz:  Olot  -  Barcelona     ·  środa, 13 lipca 19:00  ·  Towarzyski   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 6.0

No cóż, był to bardzo pechowy występ Marca. Tylko raz musiał wykonać bardzo prostą interwencję w 20. minucie, natomiast przy stracie dwóch goli nie miał absolutnie nic do powiedzenia. W grze nogami bardzo pewny - tylko jedna strata.

0 0 15 93% 0 0 4 1 1 0 0 0

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 340

Bardzo precyzyjny. Pomimo dość ofensywnego usposobienia (ponad 80% podań wykonał na połowie rywala), zanotował jedynie trzy straty. W pierwszych minutach meczu, wspólnie z Albą, był ofiarą zbyt luźnego ustawienia drużyny w defensywie i słabego pressingu. Pierwszy gol dla Hueski wędruje głównie na jego konto - błąd w kryciu. Przy drugim próbował ratować sytuację, ale nie miał szans na skuteczną interwencję. W ofensywie miał ciekawe momenty. W 28. minucie wyszedł na pozycję niczym rasowy snajper, zaś w 54. minucie dobrze odnalazł się w polu karnym Wernera, ale skiksował przy uderzeniu. Największy plus za podanie z 89. minuty, po którym Vidal uderzył przewrotką. Dobry mecz.

2 0 58 98% 1 0 1 3 1 0 0 0

Redakcji 5.5

Wolno dochodzi do przyzwoitej formy. W 17. minucie nieudanie zasekurował Roberto i dopuścił do dośrodkowania. W 39. minucie pokazał efektowny "Cruyff turn" na w polu karnym Hueski, ale zabrakło skutecznego wykończenia albo wycofania do kolegi. W 43. minucie niepotrzebnie poszedł do asekuracji Umtitiego, gubiąc przy tym krycie rywala strzelającego bramkę. W 60. powinien strzelić szóstego gola. W 68. dobra asekuracja Lengleta i Alby. Brawa za 75. minutę - nie poszedł "na raz" w kluczowym momencie (przeciwnik pobiegłby sam na sam z ter Stegenem). W 92. minucie pobiegł do przodu i posłał podanie, po którym był karny i gol Suareza. Z biegiem czasu grał lepiej i pewniej, ale to wciąż nie jest jego optymalna dyspozycja. Dobrze z minusem.

3 1 59 98% 0 1 3 1 4 0 0 0

Samuel Umtiti

Redakcji 6.5

Tak naprawdę popełnił w meczu tylko jeden błąd - przy drugim golu Hueski. Zdecydowanie za łatwo pozwolił na wszystko rywalowi. Poza tym dużo solidniejszy i pewniejszy w swoich zagraniach od Pique. Wyjaśnił groźne dośrodkowanie w 17. minucie. W 21. wygrał bardzo ważny pojedynek 1 na 1 w polu karnym. W 32. przeciął otwierające podanie. W 49. jego zagranie było zalążkiem akcji bramkowej. W 50. zablokował dośrodkowanie po asekuracji Alby. W 53. zakończył akcję rywali w polu karnym. Bardzo dobrze z minusem.

0 0 39 95% 0 0 0 2 6 0 0 0

Użytkowników 8 Liczba głosów: 340
Redakcji 7.5

W defensywie miał słabsze momenty - przy obu golach zabrakło mu agresywności. Na szczęście to wszystko zostało przyćmione przez świetną postawę Katalończyka w ofensywie. Kilka wzorowych wejść lewą stroną, które dały mu asystę przy samobójczej bramce Pulido, a także wyborne wykończenie podania Messiego w 81. minucie. Bardzo dobrze z plusem.

2 2 62 89% 2 0 1 7 2 0 0 1

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 340
Redakcji 8.0

Tak samo jak Busi był niewidoczny i skupiony na asekuracji radośnie biegających kolegów. Brawa za próbę strzału z dystansu w 19. minucie. W 52. minucie kapitalnie skontrował piłkę, umieszczając ją w siatce - podręcznikowy przykład techniki użytkowej. W defensywie świetny, w ofensywie również - maczał palce przy golu Leo. Gol, asysta, solidna praca przez cały mecz - wzór. Już niewiele brakuje mu do uzyskania statusu legendy klubu.

3 2 71 93% 1 0 2 6 6 0 1 0

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 340
Redakcji 7.0

Na początku meczu miał ten sam problem, co Roberto i Alba - rywale potrafili go bez problemu minąć jednym podaniem - cała drużyna była zbyt rozciągnięta. Poza tym zaliczył jeden, prosty błąd indywidualny w 21. minucie - niecelne podanie. Z biegiem czasu drużyna się skonsolidowała, zaś Sergio skorygował swoje ustawienie i jego pressing wyglądał znacznie lepiej. Przykładami są odbiory w 23. i 51. minucie. Na deser wspaniałe zagranie do Suareza w 55. minucie. Niewidoczny, co przy takim wyniku świadczy, że Barcelona rozegrała kapitalny mecz.

0 0 54 89% 3 0 2 6 4 1 1 0

Philippe Coutinho

Notował proste błędy (1., 12., 79., 87. minuta), ale jego największym grzechem była postawa w defensywie - ślimaczy powrót za akcją bramkową Hueski w 3. minucie oraz błąd w 32. minucie. Cou grający w pomocy musi wyrobić sobie odpowiedzialność za grę w defensywie, którą miał Iniesta. Do tego obciąża go niewykorzystany pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali w 57. minucie. Poza tym zagrał naprawdę udane zawody. Efektowny odbiór w 26. minucie, w 40. świetne wypuszczenie Alby (gol Suareza), w 44. dwójkowa akcja z Jordim nieomal nie zakończona bramką Philippe. W 47. minucie zaliczył podanie otwierające do Leo i w końcu piękną asystę w 61. minucie.

5 2 88 89% 3 5 4 11 3 1 1 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 9.5 Liczba głosów: 340
Redakcji 10.0

Kolejny zwykły mecz Messiego - nic szczególnego. Zaczynamy 16. minutą - zwód i gol. W 19. podanie, które przy lepszym przyjęciu Dembele mogło skończyć się bramką lub asystą. Potem kapitalny przerzut w 22. minucie do Coutinho, otwierające podanie do Roberto w 28. Następnie był o krok od genialnego podania w stylu Xaviego w 39. minucie, w 47. poprzeczka, w 52. asysta, 61. gol, 81. asysta. Nudy. Ocena też normalna.

7 3 82 87% 9 2 8 12 1 2 2 0

Redakcji 9.0

Co prawda to tylko Huesca, ale progres El Pistolero, w porównaniu do poprzednich meczów, można określić jako zdumiewający. Brakowało mu momentami dokładności (14., 15., 36. oraz 73. minuta), raz został w blokach przy dograniu Coutinho z 22. minuty oraz nie wykorzystał akcji sam na sam z bramkarzem w 51. minucie. Dodatkowo źle skontrował piłkę głową po przewrotce Vidala. Jednak poza tym był nie do poznania. W 22. minucie znalazł Messiego w dużym tłoku, w 40. zdobył gola, w 47., 50. i 77. popracował w pressingu na połowie rywala, odzyskując lub pomagając odzyskać piłkę. W 48. minucie zaprezentował subtelną, bardzo ładną asystę. Poza tym świetne otwierające podanie w 57. Na deser wywalczony karny, którego osobiście zamienił na gola. Jeden z najlepszych na boisku. Oby to nie była jedna jaskółka.

4 3 29 86% 3 2 2 5 4 0 3 1

Redakcji 8.5

Długo się rozkręcał (straty w 6., 8. oraz 20. minucie, brak ruchu do piłki w 14. oraz złe przyjęcie psujące akcję w 19. minucie). Potem jednak złapał luz i zaczął grać bardzo przyjemnie dla oka. Genialne podanie w 24. minucie do Alby (gol samobójczy), następnie niezwykle płynne i delikatne jak ptasie mleczko przyjęcie na lewą nogę oraz strzał w poprzeczkę w 29. Brawa za gola w 48. minucie - precyzyjne uderzenie. Na deser bardzo dobre dogranie w 60. minucie. W dalszej części spotkania trochę zniknął, ale patrząc na całokształ nie można nie docenić jego świetnego występu.

3 2 48 90% 3 2 0 11 1 0 4 0

Zmiana na ogranie się. W 68. minucie za mało agresywnie zaatakował rywala i pozwolił mu na odegranie piłki. Poza tym bez zarzutu. Plus za dwa odbiory (80. oraz 81. minuta).

0 0 17 94% 0 0 2 1 4 1 0 0

Arturo Vidal

Przez dwadzieścia minut okazał się dość aktywny. Dwa razy uderzał na bramkę, z czego jedno zagranie zostało zaliczone jako kluczowe podanie (przewrotka). W defensywie niepotrzebnie sfaulował na żółtą kartkę - powinien się pilnować. W kwestii podań nie mamy się do czego przyczepić - tylko jedna strata.