Oficjalnie: Lucas Digne odchodzi do Evertonu

Julia Cicha

1 sierpnia 2018, 11:28

FCBarcelona.es

98 komentarzy

FC Barcelona poinformowała o zawarciu porozumienia z Evertonem w sprawie transferu Lucasa Digne’a. Anglicy zapłacą za obrońcę 20,2 miliona euro + 1,5 miliona zmiennych. Klub publicznie wyraża swoją wdzięczność piłkarzowi i życzy mu szczęścia i sukcesów w przyszłości.

W ciągu dwóch sezonów spędzonych w Barcelonie Digne zagrał w 45 meczach: 29 w lidze, 7 w Pucharze Króla, 7 w Lidze Mistrzów i 3 w Superpucharze Hiszpanii. Strzelił dwie bramki – jedną w Pucharze i jedną w Lidze Mistrzów. Razem z Barçą Francuz zdobył cztery tytuły – dwa Puchary Króla, mistrzostwo Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii.

Obrońca przebywał do niedzieli z kolegami w USA, gdzie pożegnał się z zespołem. Digne wyraził swoją wdzięczność słowami: „Dzielenie szatni z najlepszymi piłkarzami na świecie było niesamowite, mogę wszystkim jedynie podziękować. Zdobywanie trofeów w Barçy było wyjątkowe, dublet i świętowanie z kibicami to coś niesamowitego”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dożywotni szacunek za to, jak się zachował podczas islamskiego zamachu w Barcelonie zeszłego lata. Pewnie nie jeden z nas by się skrył w domu i przeczekał całą tą sytuację. Nie tylko odwaga ale i wielkie serducho - tak go zapamiętam. Powodzenia w Evertonie! VeB!

@xaviorek6: Dobry pr jest dobry

@fcbarca12zer: Sranie, a nie pr. Ryzykował życie dla pr'u? Myśl kwasiarzu
« Powrót do wszystkich komentarzy