Rakitić: Momentami przypominało to mecz piłki ręcznej

Dariusz Maruszczak

21 lutego 2018, 09:13

AS, Marca, Mundo Deportivo

95 komentarzy

Po spotkaniu z Chelsea Ivan Rakitić udzielił wywiadu, w którym przyznał, że Barcelona była lepsza i zasłużyła na gola wyrównującego.

– Dominowaliśmy przez większość meczu i byliśmy lepsi, ale rywale z bardzo niewielu sytuacji wyciągnęli bardzo dużo, ponieważ dwa razy trafili w słupek i zdobyli jednego gola. Chelsea zamknęła się i to normalne, że wyczekiwała na swoje szanse, broniąc się ośmioma zawodnikami. Momentami przypominało to mecz piłki ręcznej, ale nie straciliśmy cierpliwości i czekaliśmy na nasze szanse. Nie jest łatwo tu grać, trzeba pogratulować Chelsea występu. Możemy być zadowoleni z pracy wykonanej w tym spotkaniu i wyjechać stąd bardzo wzmocnieni – powiedział Rakitić.

– Strzelenie gola było bardzo ważne, zasłużyliśmy na to. Musimy dobrze przygotować się do rewanżu, który będzie trudny. Będziemy mieli więcej przestrzeni i atmosfera będzie nam sprzyjać, ale musimy potraktować to spotkanie tak samo jak dziś, czyli ciężko pracować i wyczekiwać na nasze szanse. Przypuszczam, że rywale będą musieli zaatakować, ale my nie musimy się zmieniać – stwierdził Chorwat.

Rakitić wypowiedział się także na temat absencji Ousmane’a Dembélé. – Kontuzja, którą miał, utrudnia mu powrót, ponieważ jest bardzo dynamicznym zawodnikiem. Trzeba dać mu trochę czasu, musi wykurować się w 100%. Zobaczymy, co będzie w następnych meczach.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Ja to lubię jak wszystkie drużyny muszą grać pod nas. Czuć respekt. 8 obrońców, jakieś specjalne taktyki na Leo, a jak zdobędą piłkę to wrzawa na trybunach jakby zaraz 100% sytuacje mieli mieć. Nie licząc meczu sezonu Williana to Chelsea nie potrafiła nas w żaden sposób zdominować. Courtois na pałę do przodu i może się uda.

@leomesi996: Dokładnie. Też tak uważam. Chelsea nie ma pojęcia o grze piłką. :)

konto usunięte

@Katalonik97: Naprawdę wyjmijmy z meczu te niesamowite strzały Williana. I co zostaje? Dwa strzały ich najlepszego zawodnika, z którym Sami świetnie sobie radził.

Obie drużyny w klinczu, bez żadnej dominacji. Myli się i Ivan i niektórzy tutaj co mówią o niesamowitej Chelsea.

@leomesi996: Odejmij strate Chelsea przy naszym golu i co zostaje? Jedna sytuacja Paulinho.

@leomesi996: Weź gościu już nie koloryzuj, bo Chelsea stworzyło wczoraj realne zagrożenie, a my nie.

@leomesi996: leomesi996 szkoda już pisać, bo i tak wszyscy chcą zebrać polecenia i oddać respekt super Chelsea, która w drugiej połowie meczu może z 10 razy dotknęła piłki. Porażka a nie gra. Tak nie gra mistrz Anglii, już Legia lepiej utrzymuje się przy piłce. Cud, że mieli tego Wiliana, bo i Hazard był pięknie zgaszony przez cały mecz a Pedro to w ogóle porażka. Atak w Chelsea nie istniał. Jedynie co robili to autobus i na pałę do przodu. Ale i tak my nie mamy racji, no bo Chelsea zagrała super mecz. Do bramkarza i laga do przodu. Tak gra klasowa drużyna.

konto usunięte

@El dominatore: Co z tego? XD

konto usunięte

@Maciasek: Chodzi mi w mojej wypowiedzi typu, że Chelsea jakoś nas zmiażdżyła itp.
Piszesz do mnie jakbym napisał, że nie zasłużenie Barca nie wygrała co w ogole nie jest sensem mojej wypowiedzi.

@leomesi996: Napisz jeszcze raz, tylko tym razem po polsku, bo w ogóle nie zrozumiałem co napisałeś.

« Powrót do wszystkich komentarzy