RCD Espanyol

ESP

• Luis Suárez 9'
  • Lionel Messi 25'

Pierwsza połowa wystarczyła, żeby załatwić sprawę i awansować do półfinału Pucharu Króla.

Już po pierwszych sekundach spotkania widać było, kto chce dziś atakować, a kto będzie bronić wyniku. Gospodarze od razu ruszyli na gości zza miedzy, czego efektem był zdobyty gol już w 9. minucie. Messi uruchomił prawą stroną Vidala, Hiszpan precyzyjnie dośrodkował na piąty metr, gdzie był Suárez, który głową dopełnił formalności.

Odpowiedź Espanyolu przyszła już po minucie, ale piłka po uderzeniu Gerarda Moreno poszybowała w środek bramki strzeżonej przez Cillessena. Była to jedyna okazja Papużek w pierwszej części spotkania. Dość powiedzieć, że po kwadransie posiadanie piłki to 81-19 na korzyść Barçy.

W 25. minucie piłkę na prawej stronie stracił, a potem odzyskał Vidal, zagarnął ją Messi i schodząc do środka uderzył w kierunku bramki. Futbolówka odbiła się jeszcze od nóg Naldo i kompletnie myląc Pau Lópeza znalazła drogę do siatki. Warto przypomnieć, że był to gol nr 4000 Barcelony w oficjalnych meczach na Camp Nou.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Espanyol bardzo rzadko zapędzał się pod pole karne Barcelony, natomiast podopieczni Valverde cały czas szukali trzeciej bramki, która pozwoliłaby uniknąć nerwowej końcówki.

Dwadzieścia minut przed końcem niemal 80 000 tysięcy fanów żywiołowo powitało na murawie debiutującego w bordowo-granatowej koszulce Philippe'a Coutinho. Po kilku chwilach na murawie Brazylijczyk powinien cieszyć się z asysty, ale Suárez w wybornej sytuacji trafił w Pau Lópeza, podobnie zresztą zachował się w przypadku dobitki Rakitić.

Espanyol nie miał nic do stracenia i wyraźnie ożywił się w ostatnich minutach spotkania, czego dowodem były częstsze wizyty na połowie gospodarzy. Dało to Barcelonie więcej miejsca w ofensywie i okazje na kontry. Jedna z nich - tuż przed końcem spotkania - skończyła się strzałem głową Messiego w słupek.

Jedyne, czego zabrakło dziś Barcelonie, to zdobycie trzeciego gola, co pozwoliłoby uniknąć niepotrzebnych nerwów w końcówce. Nie można jednak narzekać, bo Barça jest w półfinale Pucharu Króla i jest faworytem w walce o wszystkie trzy trofea.