Sergi Gómez: Na Balaídos Barcelonie zawsze gra się ciężko

Łukasz Lewtak

2 stycznia 2018, 18:44

AS

5 komentarzy

Obrońca Celty Vigo i były piłkarz Barcelony Sergi Gómez udzielił wypowiedzi dla mediów przed czwartkowym meczem swojego zespołu z Blaugraną w 1/8 finału Pucharu Króla. Zawodnik podkreśla, że Barça nie może czuć się pewnie przed tym spotkaniem.

Mecze z Barceloną i Realem Madryt: "To najlepszy sposób na rozpoczęcie roku. Czeka nas bardzo intensywny tydzień. Podchodzimy do niego z radością i wielkimi chęciami. Te trzy mecze są bardzo ważne dla klubu, piłkarzy i sztabu szkoleniowego".

Brak odpoczynku: "Kalendarz chciał, aby tak było. To dobry znak, ponieważ to oznacza, że nadal jesteśmy w grze w Pucharze Króla. Czekają nas dwa mecze z trudnym przeciwnikiem, a pomiędzy nimi starcie z równie dobrym zespołem. Nie będzie wiele czasu na treningi i przygotowanie się do tych konfrontacji, ale zrobimy, co możemy, aby rozegrać trzy dobre spotkania. Mamy kompletną kadrę, dzięki czemu możemy rozgrywać mecze wypoczęci".

Na pół gwizdka: "Barcelona nie przygotowuje się na lekkie mecze. Wiem, jak ważny jest to dla niej turniej, i uważam, że jest świadoma tego, ile kosztują ją spotkania na Balaídos. Będziemy grać odważnie, każdy z nas da z siebie 200%. Wiemy, że czekają nas dwa mecze, i nie będziemy szaleć. Rewanż zostanie rozegrany na Camp Nou, nie będzie on łatwy, ale w tym sezonie zdobyliśmy już punkt na tym stadionie".

Taka sama taktyka jak w LaLidze: "Rozegraliśmy dobry mecz na Camp Nou. W spotkaniu przeciwko Barcelonie trzeba połączyć wiele pozytywnych rzeczy. Nasz pomysł na grę był efektywny i jeśli wyjdziemy na mecz z tą samą mentalnością i tym samym nastawieniem, możemy osiągnąć korzystny wynik. Jesteśmy świadomi jakości Barçy, ale będziemy mieli szansę, jeżeli będziemy razem, będziemy wiedzieć, co robić, i wykorzystamy okazje, jakie się pojawią".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Celta w ostatnim meczu niedzieli podejmie byłego mistrza z panem jestem-jedyny-i-najlepszy-w-historii-futbolu na czele. Wolałbym, żeby skupiła się na tym meczu. Obrońca liczy, że Celta rozegra 3 dobre mecze na raz? Chyba żartuje.