Sporting zapłaci za Mathieu cztery lub pięć milionów euro

Julia Cicha

12 grudnia 2017, 19:00

Sport

15 komentarzy
  • Sporting opublikował w corocznym bilansie finansowym dane dotyczące transferu Jérémy’ego Mathieu
  • Sprowadzenie Francuza kosztowało portugalski klub cztery miliony euro, mimo że zawodnik odszedł z Barcelony za darmo
  • Obrońca wynegocjował premię za podpisanie umowy z portugalskim klubem

Jak co roku Sporting opublikował dane na temat finansów klubu, w tym także te dotyczące transferów. Dzięki temu poznaliśmy szczegóły odejścia z Barcelony Jérémy’ego Mathieu. Zawodnik wynegocjował możliwość odejścia za darmo, przez co Portugalczycy nie musieli płacić Barcelonie. Wydali jednak trzy miliony euro na premię za podpis Francuza. Milion otrzymał z kolei reprezentant piłkarza, agencja Team Spirit Football Consulting.

Obrońca podpisał z nowym klubem dwuletnią umowę z wieloma klauzulami. Obie strony mogą zerwać kontrakt, jeśli zawodnik nie rozegra określonej liczby meczów w sezonie. W przeciwnym wypadku po tych dwóch latach Sporting zapłaci reprezentantowi Mathieu kolejny milion euro, a cała operacja jego transferu zamknie się w kwocie pięciu milionów. Możliwe jest również przedłużenie porozumienia pomiędzy obiema stronami.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Będzie miał na szlugi :D

Moim zdaniem nie powinien dostać tych pieniędzy tylko powinny one trafić do Barcy. Nie może być tak, że klub pozwala zawodnikowi odejść za darmo by ten mógł zgarnąć miliony za podpis z innym klubem.

Mathieu na zdjęciu trzyma ręce w kieszeniach? To jest dopiero wyluzowany gość, najpierw fajki, a teraz pierwsze spodenki piłkarskie wyposażone w kieszenie!

W poprzednią środę chyba pierwszy raz z życiu widziałem jak zawodnik, który odszedł z klubu strzela jeszcze gola dla dawnej drużyny :-)

Daja 20mln za sredniej klasy, 31letniego obronce, pozwalaja mu rozwiazac kontrakt placac premie, a sam zawodnik dostaje druga bo mial swoja karte w reku. Masakra

I rodzi sie pytanie co z Mascherano. W styczniu odejdzie za darmo i przytuli kilka milionow za podpis. Z szacunku dla Masche nie powinnismy mu, robic problemow, ale 3-4 mln chociaż mozna z tego wyciagnac.

No cóż, jak widać Sporting miał kilka milionów na transfer Mathieu. Szkoda, że nikt w Barcy nie chciał i przygarnąć, tylko pożegnać się z Mathieu za darmo.

I jeszcze ma żal do naszych władz, puścili go za darmo i sam dobrze na tym zarobił. Nie rozumiem niektórych ludzi.
konto usunięte

Nawet Mathieu potrafi lepiej sprzedac niż Barcelona.

Gra w Sportingu, a dalej strzela dla Barcy :D