Sevilla chce jak najtaniej sprowadzić Aleixa Vidala

Julia Cicha

14 listopada 2017, 12:30

Sport

19 komentarzy

Do rozpoczęcia zimowego okienka transferowego został nieco ponad miesiąc, ale wydaje się, że na rozstrzygnięcie kwestii przyszłości Aleixa Vidala będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Sevilla jest zdecydowana odkupić zawodnika, ale chce zapłacić za niego jak najmniej, w związku z czym poczeka do ostatniej chwili.

Aleix Vidal wyraził chęć powrotu do Andaluzji, a Barça oznajmiła mu już, że może spokojnie szukać sobie nowej drużyny. Klub chce znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wszystkich stron. Obrońca cieszy się zainteresowaniem wielu zespołów z Włoch, a także Valencii, Villarrealu i Sevilli. Barcelona zdaje sobie sprawę, że nie ma szans na odzyskanie 18 milionów euro (plus czterech milionów zmiennych), które zapłaciła za Vidala, ale wciąż ma nadzieję na zainkasowanie dużej sumy pieniędzy.

Z kolei sam piłkarz chciałby pozostać w Hiszpanii i najbardziej interesuje go powrót do Sevilli. Z tego powodu andaluzyjski klub nie będzie się spieszył, czekając do ostatnich dni okienka transferowego. Pod presją czasu Barça będzie prowadziła negocjacje, startując z gorszej pozycji, co może przynieść Sevilli korzyści finansowe. Nie jest ona w stanie zapłacić więcej niż dziesięć milionów euro, a oprócz tego Vidal będzie musiał zgodzić się na obniżenie pensji. Rozważa się też możliwość wypożyczenia piłkarza z późniejszym obowiązkowym kupnem.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Litosci. On wszedzie bylby wart 30mln, tylko nie u nas. Ktos nas robi w bambuko. Urabia sie kibicow takimi newsami, by nie bylo krzykow po oddaniu go za grosze

Chcą kupić najtaniej?? Lepiej nie mogli trafić...

Vidal jest dobrym zawodnikiem ale to tylko tyle na Barce niestety jest za słaby.

nie z nami te numery Bruner... a nie czekaj.

Ja bym się nawet nie łudził, że klub wynegocjuje więcej niż 9 mln...

Jestem bardzo zaskoczony, ponieważ uważałem, że Hiszpan pozostanie jednak w Barcelonie i będzie nam naprawdę solidnie pomagał wspomagając nasz klub. Niestety jak widać ma być zupełnie inaczej. To nie tak miało wyglądać.

10mln? chyba sobie zartuja. ponizej 15 nie schodzic. i co z tego ze kosztowal 18 co z tego ze malo gral. takie czasy. za 10mln to za chwile pacholkow z Ekstraklapy bedzie sie kupowac. Czekac na oferte wloskich klubow. Oni wyloza 15mln

Głowę dam sobie uciąć, że finał będzie taki jak zwykle - wypożyczenie za darmo z opcją wykupienia po sezonie za 4-6 mln euro, z którego Sevilla oczywiście nie skorzysta. I tak dalej do końca kontraktu...

Bardzo dobrze niech odejdzie może serducho do gry ma ale brakuje mu umiejętności odpowiednich aby grać w takim klubie jak Barca.

Jeśli chcą jak najtaniej , to Barca jest idealnym klubem do takich transakcji ; )

konto usunięte

Celuję w 5-10 mln :) niestety....

Coś tu nie gra. Jeśli cieszy się dużym zainteresowaniem klubów z Włoch czy Hiszpanii to powiedzieć co najmniej 20 melonów i tyle. Aaa zapomniałem, że ten zarząd nie umie sprzedawać...

Opcja wypożyczenia.. ja czegoś nie rozumiem, czy zarząd nie zna słowa "sprzedaż" ? Choć szanuje Aleixa to jeśli zarząd nie widzi go w planach to trzeba sprzedawać i kupować nowych, polityka transferowa Barcelony mnie przeraża. Tak wielki klub, a nie potrafi sprzedać Vermy, Turana, Aleixa.... tylko wypożyczenia (np. MUNIR)
Real pod tym względem nas zjada (przykład Moraty) choć przyszedł mi na myśl James choć w tym przypadku trafili na nie byle kogo do negocjacji.

Jak dyszkę wyrwiemy to będzie dobrze...