Sevilla chce jak najtaniej sprowadzić Aleixa Vidala

Julia Cicha

14 listopada 2017, 12:30

Sport

19 komentarzy

Do rozpoczęcia zimowego okienka transferowego został nieco ponad miesiąc, ale wydaje się, że na rozstrzygnięcie kwestii przyszłości Aleixa Vidala będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Sevilla jest zdecydowana odkupić zawodnika, ale chce zapłacić za niego jak najmniej, w związku z czym poczeka do ostatniej chwili.

Aleix Vidal wyraził chęć powrotu do Andaluzji, a Barça oznajmiła mu już, że może spokojnie szukać sobie nowej drużyny. Klub chce znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wszystkich stron. Obrońca cieszy się zainteresowaniem wielu zespołów z Włoch, a także Valencii, Villarrealu i Sevilli. Barcelona zdaje sobie sprawę, że nie ma szans na odzyskanie 18 milionów euro (plus czterech milionów zmiennych), które zapłaciła za Vidala, ale wciąż ma nadzieję na zainkasowanie dużej sumy pieniędzy.

Z kolei sam piłkarz chciałby pozostać w Hiszpanii i najbardziej interesuje go powrót do Sevilli. Z tego powodu andaluzyjski klub nie będzie się spieszył, czekając do ostatnich dni okienka transferowego. Pod presją czasu Barça będzie prowadziła negocjacje, startując z gorszej pozycji, co może przynieść Sevilli korzyści finansowe. Nie jest ona w stanie zapłacić więcej niż dziesięć milionów euro, a oprócz tego Vidal będzie musiał zgodzić się na obniżenie pensji. Rozważa się też możliwość wypożyczenia piłkarza z późniejszym obowiązkowym kupnem.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak dyszkę wyrwiemy to będzie dobrze...

@bolinho89: Ja tam wolę wyrywać osiemnastki

« Powrót do wszystkich komentarzy