Trening w strugach deszczu [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

19 października 2017, 14:00

Mundo Deportivo, Sport, FCBarcelona.cat

6 komentarzy

Po zwycięstwie 3:1 z Olympiakosem na Camp Nou Barcelona wróciła do pracy w Ciutat Esportiva, aby rozpocząć przygotowania do sobotniego meczu z Málagą.

W treningu uczestniczyli wszyscy dostępni piłkarze pierwszego zespołu z wyjątkiem kontuzjowanych Jordiego Alby, Rafinhi i Ousmane’a Dembélé. Do zajęć dołączyli też zawodnicy rezerw Dani Morer, Santiago Bueno, Moisés Delgado, Samu Araujo, a także bramkarz juvenilu A Iñaki Peña. Nie wezmą oni udziału w dzisiejszym pojedynku Barçy B z Osasuną.

Treningowi regeneracyjnemu po meczu z Olympiakosem towarzyszył ulewny deszcz. Barcelona kontynuowała jednak przygotowania do spotkania z Málagą, w którym będzie chciała wygrać z czerwoną latarnią ligi i utrzymać przewagę nad rywalami w tabeli.

Drużyna Ernesto Valverde ma wrócić do zajęć jutro po południu. Wieczorem trener Barçy weźmie udział w konferencji prasowej przed pojedynkiem z Málagą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Erni, chciał korzystać z młodych, a nic poza zaproszeniem na trening nie robi, a gdzie dopiero o występach mowa, jak co wywiad narzeka na zbyt dużą kadrę. Ja się pytam gdzie nasza gwiazdka Alena czy Palencia?

@iamMVP : Barca B dopiero co przerwała passę 4 meczów bez zwycięstwa (aktualnie 13 miejsce), mieli kilka punktów przewagi nad strefą spadkową. W takiej sytuacji nie oczekuję od trenera pierwszego zespołu, że będzie powoływał najważniejszych graczy Barcy B, aby mogli zagrać w końcówce jakiegoś meczu.

Dodatkowo wydaje się być, aż nadto logicznym, że należy się takich powołań spodziewać w meczu z najsłabszymi zespołami, czy też na początku Pucharu Króla. Początek sezonu, gdy Valverde musi zrozumieć, czego może oczekiwać od poszczególnych zawodników weryfikując ich na boisku to również nie jest najlepszy okres dla graczy z cantery.

@iksajotien : Okay, obecna sytuacja Barcy B jest odpowiedzią, ale wcześniej można by było jednego chociaż zawodnika sprawdzić- rotacje i tak były, a brakowało chociaż zaproszenia na treningi

@iamMVP: Zaproszenie na trening pierwszej drużyny jest swego rodzaju nagroda za grę dla zawodników Barcy B. Skoro wyniki są slabe nie spodziewajmy się, aby Ernesto ich nagradzal. Informacje pomiędzy trenerami pierwszego a drugiego zespołu w kwestii aktualnej dyspozycji zawodnika są przekazywane na bierzaco. Valverde to profesjonalista. Więcej zaufania.

@lukbonk85: Rozumiem co masz na myśli kolego, ale wtedy skąd Ci pozostali zawodnicy Barcy B? Przywilej bez wyników?

@iamMVP: Tak jak wspomniałem, zaangażowanie na treningu oraz aktualna dyspozycja maja wpływ.

« Powrót do wszystkich komentarzy