Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Łukasz Lewtak

2 października 2017, 07:11

45 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Zamknięte drzwi" - to tytuł okładki poniedziałkowego Mundo Deportivo. "Barça zagrała bez publiczności w związku z nadzwyczajnymi wydarzeniami w Katalonii i brakiem zgody ze strony La Ligi na przełożenie meczu z Las Palmas. Zawodnicy Barcelony nalegali na grę, ponieważ nie chcieli narażać się na sankcję", czytamy na okładce.

"Wstyd" - Barça zdecydowała się rozegrać za zamkniętymi drzwiami mecz, który nigdy nie powinien się odbyć. "Godność" - wybuch płaczu Piqué, który powiedział: "chcieliśmy tylko zagłosować". Sport pisze o dymisjach Carlesa Vilarrubiego i Jordiego Monesa oraz setkach rannych po interwencjach policji w związku z referendum.

"Wstyd" - L'Esportiu wprost pisze, że w dniu naznaczonym brutalną przemocą ze strony policji wymierzoną w demokrację Barça postanowiła odwołać mecz z Las Palmas, a następnie zmieniła decyzję po rozmowie z szatnią i zagrała bez udziału publiczności. L'Esportiu pisze też o dymisjach Vilarrubiego i Monesa oraz wypowiedzi Piqué, który skrytykował premiera Hiszpanii Mariano Rajoya i policję.

"Tej Barçy nie ma kto oklaskiwać" - Marca pisze, że Barça próbowała odwołać mecz z Las Palmas i w ten sposób wesprzeć referendum, ale obawiała się sankcji. Spotkanie ostatecznie rozegrano bez udziału widzów. Dziennik cytuje też wypowiedź Piqué, który podkreśla, że jeśli przeszkadza w reprezentacji, może usunąć się na bok. Znajdziemy również wzmiankę o wygranej Realu z Espanyolem - Isco strzelił dwa gole, a Królewscy po raz pierwszy w tym sezonie ligowym zwyciężyli na Santiago Bernabéu. Czytamy także o triumfie Valencii z Athletikiem 3:2. Podopieczni Marcelinho są już na trzecim miejscu w tabeli.

"Dużo Isco, mało Realu" - tak AS podsumowuje wczorajszy mecz na Bernabéu, na którym było wiele hiszpańskich flag. Po zakończeniu spotkania Zidane przyznał, że w drugiej połowie jego zespół był nieco zmęczony. Na samej górze okładki czytamy, że "cały świat widział puste Camp Nou". "Po wielogodzinnych dyskusjach Bartomeu znalazł salomonowe rozwiązanie. Trzech członków jego zarządu podało się do dymisji. Piqué podkreślił, że to najpoważniejsza sytuacja od 50 lat", pisze AS. Czytamy też, że Morata, Iniesta i Carvajal nie zagrają w meczach Hiszpanii z Albanią i Izraelem. Znajdziemy również podsumowania pozostałych wczorajszych spotkań La Ligi: "festiwal goli i podział punktów" w pojedynku Realu Sociedad z Betisem (4:4), hat-trick Bakambu w starciu Villarrealu z Eibarem (3:0), "Rodrigo zostawia Valencię w Europie" (3:2 z Athletikiem).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dałbym sobie spokój ten Pique gra dla reprezentacji jest Hiszpanem a kombinuje niewiadomo po co tylko problemów sobie i swojej rodzinie robi.

@Vhaeraun: Bo jedyny nie boi sie powiedziec prawdy?

@Vhaeraun: Polska język trudna język

@Vhaeraun: Pamiętaj że to jest tylko mecz piłki nożnej. W Katalonii ludzie chcieli tylko zagłosować a zostali dość brutalnie spacyfikowani. Samo głosowanie i tak było by nie ważne z punktu widzenia hiszpańskiego prawa a zobacz co zostało zrobione. Zwłaszcza my Polacy mający na karku wiek 15+ powinniśmy wiedzieć i rozumieć co się dzieje. Nasz kraj wykazano z mapy Europy na ponad 120 lat i gdyby ludzie nie pamiętali nie mówili nie walczyli to dzisiaj w zależności w jakiej części Polski mieszkasz Twoim ojczystym językiem byłby rosyjski lub niemiecki... Pozdrawiam

@maciejo_5: Mądrego poczytać, aż miło.

@qbuteq: Pewnie nie znasz czegoś takiego jak literówki
w systemie Android wystarczy źle wpisać literę i zmienia się prawie całość ale nie bo po co lepiej zmieszać kogoś z błotem za drobną literówkę. Nie ma to jak doradzać komuś samemu popełniając bledy.

@maciejo_5: Nie miałem na myśli tylko tej sytuacji. Pique często miesza się do wszystkiego niepotrzebnie.

@Vhaeraun: Teraz ten dialekt na Polski przetlumacz

@MarioVeB!: **********

@maciejo_5: W 100% się zgadzam. Tylko nie rozumiem dlaczego jedna osoba może oddać kilka głosów w referendum. Jeden człowiek pomyśli oddam jeden głos będę sprawiedliwy ale nawet nie uda mu sie zaglosowac bo policja szybciej go spacyfikuje inny powie oddam kilka glosow chce żeby było tak jak i chce i tak tez zrobi bo mu się uda.

@MarioVeB!: Jak już kogoś poprawiasz, a robisz to notorycznie to sam pisz poprawnie! W szkole nie uczyli, że przymiotniki piszemy małą literą?
« Powrót do wszystkich komentarzy