Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Bartra: Dembélé to czysty talent

 29 sierpnia 2017, 15:30

 Julia Cicha

Źródło: Marca

 26 komentarzy

Marc Bartra wziął udział w konferencji prasowej, na której opowiedział o obecnej sytuacji reprezentacji Hiszpanii, a także skomentował transfer Ousmane’a Dembélé do Barcelony.

Adaptacja w Niemczech: Jestem tu od roku, liga jest wymagająca i intensywna. Przeszedłem do Borussii, by grać w klubie wymagającym ode mnie 100% oraz by grać w reprezentacji w tak ważnym roku jak ten. Borussia to idealne miejsce do rozwoju, uważam, że jestem w świetnej sytuacji.

Rola w reprezentacji: Chcę utrzymać obecny poziom, ponieważ mamy wielu dobrych piłkarzy. Niemcy właśnie tego ode mnie wymagają w lidze i w Lidze Mistrzów. Borussia ma podobną do reprezentacji Hiszpanii filozofię gry, co pomaga mi w adaptacji oraz zwiększa szansę na otrzymanie minut na boisku.

Asensio: Jest utalentowany, już widzimy tego dowody. Wszyscy chcemy grać w pierwszym składzie i robić to, czego zażyczy sobie trener.

Piqué: Jeśli jest w dobrej formie, musi tutaj być.

Dembélé: To czysty talent, świetny transfer. Jest bardzo dobrym piłkarzem, ale musimy być cierpliwi. Nie można porównywać go do Neymara, ponieważ dopiero zaczął karierę. Na pewno da kibicom wiele radości, porafi minąć kilku zawodników, a wydaje mi się, że tego szuka Barça.

Udostępnij:

Komentarze (26)

Gorące tematy