Komunikat FC Barcelony ws. Neymara

Łukasz Lewtak

22 kwietnia 2017, 18:56

FCBarcelona.cat

55 komentarzy

Trybunał Administracyjny ds. Sportu (TAD) wysłał dziś pismo do FC Barcelony, w którym podkreśla, że kataloński klub nie prosił o zawieszenie kary Neymara, a w takim przypadku wszystkie sankcje dyscyplinarne wchodzą w życie natychmiast. Barça odpowiedziała Trybunałowi w oficjalnym komunikacie.

Barcelona podkreśla, że wczoraj o 16:08 wysłała odwołanie do TAD-u, i wyraża zdziwienie, że prezes Trybunału powiedział, iż organ ten nie może rozpatrzyć odwołania, ponieważ było „publiczne”, oraz że Trybunał zakończył posiedzenie przed wpłynięciem odwołania, mając na uwadze, iż klub złożył je w ustalonym przepisami terminie. Barça zaznacza, że TAD nigdy nie poinformował jej, w jakich godzinach będzie obradował.

Barcelonę dziwi również to, że w wysłanym dziś piśmie prezes TAD-u pisze, że potrzebuje raportu Komitetu Apelacyjnego, a nie dysponował nim podczas wczorajszego zebrania Trybunału. Barcelona podkreśla także, iż mimo tego, co pisze prezes TAD-u w swoim piśmie, klub poprosił o wydanie decyzji, a w przypadku podtrzymania sankcji dla zawodnika, o jej ewentualne zawieszenie. Nieprawdą jest, że klub prosił o wydanie opinii na temat tego, czy Neymar może zagrać w meczu. FC Barcelona wnosiła jedynie o rozpatrzenie odwołania i, w konsekwencji, deklarację co do dyspozycyjności piłkarza na spotkanie.

Barcelona wyraża również swoje zdziwienie, że prezes TAD-u publicznie wyraża swóją opinię dotyczącą tego, czy powinno się zawiesić karę Neymara. W związku z tym klub domaga się, aby nie brał on udziału w posiedzeniu Trybunału, na którym będzie rozpatrywana sprawa Brazylijczyka.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Eh, mogliby przyjąć karę Neya na klatę a nie jakieś cyrki robić.

@marcin62: Jasne - jakby nic nie mówili, to by było "co to za klub, który nie broni swoich zawodników". A jak działają, to "robią jakieś cyrki". No nie dogodzisz...

@Ledsbourne: Klub mógłby bronić Neymara kiedy kara faktycznie byłaby niezasłużona, no ale Ney zasłużył, odcięli mu prąd i tyle.

@marcin62: Na pewno by ją przyjęli, gdyby miała jakikolwiek sens. Zawieszenie na 3 mecze za klaskanie, to komedia jakich mało.

@marcin62: Czemu mają przyjmować skoro uważają, że jest niewspółmierna do winy. Z tego co tutaj w artykułach było napisane robią wszystko zgodnie z prawem więc czemu "cyrki". Barcelona chce bronić swojego zawodnika nie widzę tutaj problemu. Jeżeli wykorzystują lukę prawną to niech po tej sytuacji zmienią przepisy ale póki obie strony zobowiązały się ich przestrzegać to niech przestrzegają.

@marcin62: Jakiś czas Barca nie szła na wojenki z poszczególnymi instytucjami i nic to nie dało - wręcz przeciwnie.. za najmniejszą pierdołę dowalał się do nas jakiś organ a wśród Cules narastało przekonanie, że klub nie broni swoich interesów. Teraz zaczęli ich bronić i nadal jest źle bo robią kabarety.

@marcin62: Real w ten sposob wywalczyl sobie zniesieni bana transferowego.

Przeciez po to jest prawo i odpowiednie sciezki zeby z nich korzystac.

Po to klub ma prawnikow zeby wlasnie ogarnial takie tematyi niech oni sie tym zajmuja. Jak cos mozna wywalczyc to warto probowac - brak Neya to moze byc porazka w klasyku. Jest tez o co walczyc.

@DeviousFCB: To fakt. Kara niewspółmierna do czynu, ale Ney nie jest pierwszym i ostatnim, który taką karę otrzymał. Chore prawo, ale prawo i Neymar i inni piłkarze na pewno są świadomi, że taki czyn grozi taką karą.

@MonikaCule735: ty jestes kibicem Barcelony? 5 dni na forum 50 komentarzy i na przemian o neymarze i realu .Tu karać i klub nie może bronić Neymara ,a z drugiej strony wielka obrona realu ,że to ,że tamto.
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

@Ledsbourne: jakby nic nie działali i przyjęli honorowo karę na jaką zasłużył Neymar to by nikt nie miał pretensji... a byłoby po prostu wskazane... Za GŁUPOTĘ się PLACI a nie NAGRADZA.. proste..

@_Envio_: Klub ma PRAWO bronić swojego piłkarza jeśli ma takie możliwości/
CZEGO nie pojmujesz? trudne to tak?

@735 nie spinaj się tak jaka agresja. Tylko potwierdziłaś to co myślałem :v

@MarioVeB!: Im bliżej do klasyku, tym więcej tych białych wykwitów pleśni na naszej stronie...

@Ledsbourne: Niestety. Choćby taki KurtisW czy ta "krystaliczna" moralizatorzy od siedmiu boleści.
Skoro jest możliwość to klub walczy o zawodnika i tyle.
konto usunięte

@Ledsbourne: A ja uważam, że w tym konkretnym przypadku nie powinni "walczyć" o zawodnika. Myślę, że powinien dostać zawieszenie na 2, a nie na 3 mecze, ale jeśli chodzi o klasyk, to nic to nie zmienia. Zachował się dziecinnie, a za dziecinadę ponosi się konsekwencje. Czerwoną dostał zasłużenie, więc na co te oklaski? I nie mylcie moralizatorstwa z dumą lub honorem jakkolwiek patetycznie to brzmi.
« Powrót do wszystkich komentarzy