Luis Suárez Miramontes: Lucho straci autorytet

Ola

2 marca 2017, 21:49

Sport

76 komentarzy

Były hiszpański piłkarz Luis Suárez nie gryzł się w język, komentując w programie „La Graderia” decyzję Luisa Enrique o odejściu z Barcelony po zakończeniu sezonu. Zdaniem jedynego Hiszpana, który zdobył Złotą Piłkę, to nie był dobry moment na ogłaszanie tego typu informacji.

– To była gruba niespodzianka. Dla mnie to nie jest dobry moment na ogłoszenie tej wiadomości. Nie wiem też, czy dobrze jest, że mówi o tym trener po meczu. Jeśli decyzja została już podjęta, bo przypuszczam, że najpierw powiedział o tym klubowi, bardziej poprawnie by było, gdyby to klub o tym poinformował. Nie wydaje mi się dobre to, że powiedział to on. Jednak to są tylko detale. Nie wydaje mi się to poprawne, moment też nie jest dobry. Zostało nie wiem ile meczów ligowych i drużyna walczy o tytuł, ma przed sobą finał Pucharu Króla i mecz w Lidze Mistrzów… Trener, który musi podejmować ważne decyzje w trakcie tych dwóch lub trzech miesięcy, mówi, że nie zostanie na kolejny sezon. Jak udzieli reprymendy zawodnikowi w razie potrzeby, jak go uściska, skoro już wkrótce nie będzie trenerem? To dwie równorzędne rzeczy i muszą działać razem, aby zdobywać ważne cele. To nie jest dobre, nie jest dobre…

– To, co on zrobił, to: „ratuj się, kto może!”. On mówi, że robi to, bo jest zmęczony, ale podejrzewam, że już wcześniej taki był. Mógł rzucić tę pracę wtedy, jeśli uważał, że nie ma siły, aby prowadzić ten ważny, ale i trudny statek, który daje tyle satysfakcji, ale i sprawia wiele trudności. Wtedy mógł powiedzieć: dotąd dopłynąłem i odchodzę.

– W takiej sytuacji w szatni zespołu może się wydarzyć wszystko: ktoś może źle mu odpowiedzieć, ten, kto nie gra, może go lekceważyć… I nie będzie mógł się zwracać do piłkarzy z entuzjazmem, ochotą i zdecydowaniem, które są potrzebne. Pierwsze, co zrobią, to spojrzą na niego i powiedzą: „o co ci chodzi, skoro niedługo cię tu już nie będzie?”. Oczywiście, że straci autorytet, bo zawodnicy wiedzą, że mają trenera prowizorycznego. On już jest przygotowany do wyjścia. Trener musi mieć zawsze najwyższy autorytet i odpowiedzialność, a w tym przypadku nie ma nic.

– Ważne jest, aby Barcelona wciąż miała dobry zespół. Trener jest ważny, ale mniej. Rolą szkoleniowca jest niepopełnianie poważnych błędów. Z taką kadrą może sobie poradzić każdy trener. Swego czasu wspominałem o Eusebio, bo to sympatyczny chłopak, jest stąd, znam go i wiem, jaki jest. Jednak wykonuje świetną pracę w Realu Sociedad i słusznie, że tam zostaje.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ma rację. Enrique zniszczył barce a to kolejne jego głupie zagranie .
Mógł poczekać z tym ogłoszeniem ,ale kamień z serca że już go tam nie będzie.

@bart36: " Enrique zniszczył barce..." no i po tych słowach uznałem, że dalsza część tej wypowiedzi jest tyle samo warta co początek.

Jak to, ile zdobył z drużyną jest "niszczeniem" klubu, to Stary nie wiem co Ty tam bierzesz, ale ogarnij się. ;)

@bart36: można sprecyzować, Lucho zniszczył prawdziwy styl Barcy, nie ma już tamtej fenomenalnie grającej Barcy, oni nawet nie wiedzą co to pressing i dokładne podania, dobrze że Lucho odchodzi, to trener na krótką metę, nie miał czasu, zawsze chciał szybko wygrać puchary, dlatego też zawsze szukał gotowych piłkarzy, gwiazdeczek, typu Gomes a taki Alen jest na emigracji i nie wiadomo czy w ogóle wróci

@bart36: Czytając takie posty wprowadziłbym na tej stronie bany za głupo...
konto usunięte

@goldmetaxa: ,, nie wiedza co to pressing" to obejrzyj sobie mecze pierwszego i drugiego sezonu Enrique to przekonasz się, ze jednak wiedza. ;)
konto usunięte

@goldmetaxa: ,,zawsze szukał gotowych piłkarzy, gwiazdeczek" tak, bo Roberto, Rafinha, Denis Suárez, Paco to gotowi pilkarze i mega gwiazdy. Głupoty piszesz.

@albiLJA: No to nie wiesz, ze zniszczyl Barce?! Wygral tylko 8 na 10 trofeow!. Kij z trypletem. To jest katastrofa!

@albiLJA: Z ta drużyna nawet Smuda coś by zrobił.
Sam się ogarnij

@bart36: wszyscy byś coś zrobili, ogólnie drużyny grają same, dlatego za Tito i Martino mieliśmy gorszy okres. dlatego za Pepa mieliśmy pierwsze sezony, gdzie wszystko wygrywaliśmy, potem trochę mniej, za Lucho wygraliśmy 5/6 najważniejszych trofeów grając inaczej niż za poprzedników.

@goldmetaxa: fenomenalna Barca masz na myśli ta z Bayernem 0-7 czy za Martino, gdzie nic nie wygraliśmy? jak nie pamiętasz pressingu za Lucho to obejrzyj sobie mecze z pierwszego sezonu, drugiego, a obecnego np. z Atletico w PK - pierwszy mecz. tak samo z dokładnymi podaniami. Ci gotowi piłkarze typu Denis, Rafinha, Umtiti, Paco?
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

@bart36: Zniszczył Barcę , trypletem, po sezonie bez pucharów ,lezę i nie wstaję K**wa
konto usunięte

@albiLJA: Widzę że panowie pierwszy sezon kibicują, rozumiem, ale zanim napiszesz kompletne bzdury które ciężko się czyta, wróć sezon lub dwa wstecz i zobacz jak wtedy Barca skończyła sezon, jak grała...
konto usunięte

@XaviMessiIniesta : Zastanawiam się czy czasem to nie są trolle, albo wysłannicy z fioletowej :D
« Powrót do wszystkich komentarzy