Kontrowersje po meczu z Atlético Madryt

Ola

1 lutego 2017, 23:26

Marca, Mundo Deportivo

64 komentarze

W dzisiejszym spotkaniu z Atlético najwięcej kontrowersji wzbudziła sytuacja, po której bramkę zdobył Griezmann. Jak się okazuje, nie powinna ona zostać uznana, gdyż w tej samej akcji faulowany był Luis Suárez.

Gospodarze zdobyli kontaktowego gola po stałym fragmencie gry. Godín otrzymał długą piłkę od kolegi z drużyny, posłał ją główką do Griezmanna, a ten – również głową – umieścił futbolówkę w siatce. Urugwajski obrońca mógł swobodnie asystować koledze, bo goniący go Luis Suárez został skutecznie powstrzymany przez Koke. W tej sytuacji sędzia powinien był odgwizdać rzut wolny dla Barcelony, o czym przekonany jest hiszpański ekspert Andujar Oliver: „bramka Griezmanna nie powinna zostać zaliczona, ponieważ wcześniej był faul Koke na Luisie Suárezie. To jest przytrzymanie zawodnika, które unieważnia dalszą akcję”.

Dodatkowo Mundo Deportivo narzeka na pobłażliwość sędziego względem zawodników Atlético, którzy notorycznie faulowali Neymara i nie ponosii za to indywidualnych konsekwencji. W 2. minucie Brazylijczyk został nadepnięty przez Juanfrana, później chciał go sprowokować Vrsaljko. Sędzia odpuścił także Koke, który najpierw ostro zaatakował Neya w okolicy kolana, a potem wszedł w niego nakładką.

Gospodarze również mieli pretensje do sędziego, głównie wywołane grą Mascherano. W jednej z akcji Atlético domagało się odgwizdania rzutu karnego za faul Argentyńczyka na Gaitanie, innym razem sędzia nie podyktował faulu na Gabim przed polem karnym.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Warto tez wspomniec sytuacje, gdzie Torres " faulowal" Pique. Pilka czysto odebrana i Atletico wychodzilo z przewaga

@FCB24: Spójrz dokładnie sobie na tą sytuację. Pique został nadepniętey i to wystarczy moim zdaniem bo miał piłkę i został minimalnie ale nieprawidłowo zaatakowany.

@pasquda: Nawet nie zostal dotknięty, wywrocil sie sam

@FCB24: oczywiscie ze go nadepnal

@FCB24: może warto oglądać mecze w lepszej jakości skoro nie widzisz nadepnięcia ...
« Powrót do wszystkich komentarzy