Kontrowersje po meczu z Atlético Madryt

Ola

1 lutego 2017, 23:26

Marca, Mundo Deportivo

64 komentarze

W dzisiejszym spotkaniu z Atlético najwięcej kontrowersji wzbudziła sytuacja, po której bramkę zdobył Griezmann. Jak się okazuje, nie powinna ona zostać uznana, gdyż w tej samej akcji faulowany był Luis Suárez.

Gospodarze zdobyli kontaktowego gola po stałym fragmencie gry. Godín otrzymał długą piłkę od kolegi z drużyny, posłał ją główką do Griezmanna, a ten – również głową – umieścił futbolówkę w siatce. Urugwajski obrońca mógł swobodnie asystować koledze, bo goniący go Luis Suárez został skutecznie powstrzymany przez Koke. W tej sytuacji sędzia powinien był odgwizdać rzut wolny dla Barcelony, o czym przekonany jest hiszpański ekspert Andujar Oliver: „bramka Griezmanna nie powinna zostać zaliczona, ponieważ wcześniej był faul Koke na Luisie Suárezie. To jest przytrzymanie zawodnika, które unieważnia dalszą akcję”.

Dodatkowo Mundo Deportivo narzeka na pobłażliwość sędziego względem zawodników Atlético, którzy notorycznie faulowali Neymara i nie ponosii za to indywidualnych konsekwencji. W 2. minucie Brazylijczyk został nadepnięty przez Juanfrana, później chciał go sprowokować Vrsaljko. Sędzia odpuścił także Koke, który najpierw ostro zaatakował Neya w okolicy kolana, a potem wszedł w niego nakładką.

Gospodarze również mieli pretensje do sędziego, głównie wywołane grą Mascherano. W jednej z akcji Atlético domagało się odgwizdania rzutu karnego za faul Argentyńczyka na Gaitanie, innym razem sędzia nie podyktował faulu na Gabim przed polem karnym.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem takich kontrowersji jest w jedną jak i drugą stronę i w tym meczu naprawdę nie ma co narzekać na sędziego. Moim zdaniem dobry mecz, w Barcy wykonaniu w 1szej połowie a Atletico w drugiej. Wygrana 2-1 moim zdaniem zadowalająca.

@laliga40: Jak na standardy Hiszpańskie, powiedzmy że może być. Jedyny minus dla arbitra brak kartego żółtych dla żołnierzy Simeone

@dasouzar11: Przecież żółtych kartek to Atletico zebrało 5 (prawie połowa składu) a Barcelona 3, więc nie wiem jak można narzekać na brak żółtych kartek dla nich jak więcej od nas ich zebrali a przecież to nie był jakiś "krwawy" mecz.
« Powrót do wszystkich komentarzy