Kontrowersje po meczu z Atlético Madryt

Ola

1 lutego 2017, 23:26

Marca, Mundo Deportivo

64 komentarze

W dzisiejszym spotkaniu z Atlético najwięcej kontrowersji wzbudziła sytuacja, po której bramkę zdobył Griezmann. Jak się okazuje, nie powinna ona zostać uznana, gdyż w tej samej akcji faulowany był Luis Suárez.

Gospodarze zdobyli kontaktowego gola po stałym fragmencie gry. Godín otrzymał długą piłkę od kolegi z drużyny, posłał ją główką do Griezmanna, a ten – również głową – umieścił futbolówkę w siatce. Urugwajski obrońca mógł swobodnie asystować koledze, bo goniący go Luis Suárez został skutecznie powstrzymany przez Koke. W tej sytuacji sędzia powinien był odgwizdać rzut wolny dla Barcelony, o czym przekonany jest hiszpański ekspert Andujar Oliver: „bramka Griezmanna nie powinna zostać zaliczona, ponieważ wcześniej był faul Koke na Luisie Suárezie. To jest przytrzymanie zawodnika, które unieważnia dalszą akcję”.

Dodatkowo Mundo Deportivo narzeka na pobłażliwość sędziego względem zawodników Atlético, którzy notorycznie faulowali Neymara i nie ponosii za to indywidualnych konsekwencji. W 2. minucie Brazylijczyk został nadepnięty przez Juanfrana, później chciał go sprowokować Vrsaljko. Sędzia odpuścił także Koke, który najpierw ostro zaatakował Neya w okolicy kolana, a potem wszedł w niego nakładką.

Gospodarze również mieli pretensje do sędziego, głównie wywołane grą Mascherano. W jednej z akcji Atlético domagało się odgwizdania rzutu karnego za faul Argentyńczyka na Gaitanie, innym razem sędzia nie podyktował faulu na Gabim przed polem karnym.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszystko się zgadza plus do tego należało odgwizdać spalony gdy faulował Mache w 91 minucie oraz należało uczciwie przyznać, że Pique nie był faulowany, czym fantastycznie sprowokował Diego Simeone do sprawdzenia swoją głową twardości murawy.

@Remi70: Chyba się opiłeś, nadepnął Pique z całym impetem, życzę Ci, żebyś kiedyś poczuł taki bół, bo widać, że piłkę tylko z Paly Station znasz... FAUL EWIDENTNY.
konto usunięte

@Xavifcb6: Według mnie faulu na Pique nie było. Komentatorzy po powtórkach też to stwierdzili. I nie obrażaj kolegi, dlatego że ma inne zdanie, niż ty.

@Madridista_4ever: Nie słyszałem żadnego komentarza, że był faul. Chyba jakiś polski komentarz miałeś. Nadepnięcie to faul, dostępne jest publicznie na filmie dla całego świata i dziwi mnie, że ludzie wciskają kłamstwa w żywe oczy, ale niestety tego uczy wiele klubów, jednak nie jest to Barcelona. Simeone zamiast wydzierać się do trawy, niech pojedzie do pana tebasa i tak wykrzyczy o wideo-weryfikacje, bo są kluby, które się tego bardzo boją kolego. Dobranoc.

@Madridista_4ever: ........... spójrz sobie na tą sytuację. Pique został nadepnięty i to wystarczy moim zdaniem bo miał piłkę i został minimalnie ale nieprawidłowo zaatakowany.

@Madridista_4ever: https://youtu.be/gKoEPxtYG2Q?t=150

HINT: lewa stopa Pique ;)

Komentatorów też słyszałem, tylko 2/3 oglądających ze mną byli zdziwieni tym co słyszeli, bo faul bezdyskusyjny.
« Powrót do wszystkich komentarzy