313 komentarzy

Al Ahli SC

Herb Al Ahli SC

3:5

FC Barcelona wygrała z Al Ahli 5:3 w meczu towarzyskim rozegranym w Ad-Dausze. Festiwal strzelecki rozpoczęło trio MSN - gole strzelali kolejno Suárez, Messi i Neymar, po czym cała trójka, wraz z Piqué, zeszła z boiska. Po zmianie stron ambitni gospodarze zdobyli trzy gole, Barça odpowiedziała dwoma i spotkanie zakończyło się hokejowym wynikiem.

Zobowiązania wobec sponsora wymagały od klubu wystawienia w wyjściowym składzie kluczowych zawodników, dlatego od pierwszej minuty widzieliśmy na boisku trio MSN. Strzelanie rozpoczął w 7. minucie Suárez, który tylko musnął piłkę głową podaniu Messiego. Dwie minuty później sam Argentyńczyk, po wycofaniu piłki przez Rafinhę, wpisał się na listę strzelców, a w 16. minucie trzecią bramkę zdobył Neymar.

Później do głosu doszli gospodarze, którzy kilka razy przedarli się pod pole karne Barçy, ale tam pudłowali albo pewnie bronił Cillessen. Już w 32. minucie Luis Enrique zdjął z boiska Messiego, Neymara, Luisa Suáreza i Piqué, za których weszli Denis, Arda Turan, Alcácer i Umtiti. Tridente Barcelony wykonało swoje zadanie i mogło już szykować się na mecz z Espanyolem.

Po zmianie stron rozpoczęło się ostre strzelanie, które trwało kwadrans. Najpierw w 50. minucie sędzia popełnił błąd, dyktując rzut karny dla Al Ahli za rzekomy faul wprowadzonego Masipa, a jedenastkę na gola zamienił Abdulrahmann. Chwilę później po podaniu Rakiticia gola głową zdobył Paco Alcácer, a w 57. minucie Rafinha popisał się iście brazylijską akcją, ogrywając kilku rywali i strzelając do pustej bramki. Później trafiali jednak już tylko gospodarze. W 59. minucie w krótki róg bramki Masipa strzelił Assiri, który również sześć minut później trafił do siatki po ładnej akcji zespołowej.

W drugiej połowie Luis Enrique dał szansę na grę Masipowi, Sergiemu Roberto, Inieście, Busquetsowi, Albie, Borji Lópezowi i Aleñi. Ten ostatni w 81. minucie doznał kontuzji i zszedł z boiska, ale trener Barcelony nie wprowadził za niego żadnego zawodnika, gdyż na ławce rezerwowych został mu już tylko ter Stegen.

Barcelona: Cillessen; Aleix Vidal, Mascherano, Piqué, Digne, André Gomes, Rakitić, Rafinha, Messi, Suárez, Neymar.
Rezerwowi: Ter Stegen, Masip, Sergio, Denis, Arda, Iniesta, Borja, López, Aleñá, Alcácer, Alba, Roberto, Umtiti.

Al-Ahli: Al Mosailem; Al Fatil, Abdel-Shafy, Aman, Kurdi; Al-Moasher, Al-Jassim, Al-Mogahwi, Luiz Carlos, Asiri; Al Soma.