Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Ola

9 listopada 2016, 08:54

40 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Mundo Deportivo pisze o planowanym wypożyczeniu Aleixa Vidala. To jedyna opcja, by zrobić miejsce dla nowego prawego obrońcy. Klub, który zechce wypożyczyć Katalończyka, powinien opłacać jego pensje, natomiast w zimie Barça poszuka darmowego zawodnika na pół roku.  Obok widzimy, że Neymar i Leo polecieli do Brazylii tym samym samolotem. Dziennik donosi, że Iniesta może wrócić do gry na El Clásico, Suárez jest blisko przedłużenia umowy, a prokuratura postanowiła nie oskarżać Bartomeu za nieprawidłowości przy transferze Neymara. Na okładce znalazły się też wiadomości z obozu Realu – Kroos doznał kontuzji, a Cristiano zarobi 250 milionów euro w ciągu 5 lat.

Na okładce Sportu widzimy Gerarda Piqué, który poinformował, że wraca do pracy na boisku. Z powodu kontuzji stopera ominęły cztery mecze. Jego celem jest, by wrócić na spotkanie z Málagą, które zostanie rozegrane za 10 dni. Ponadto widzimy, że Messi i Neymar polecieli wspólnie na mecz pomiędzy swoimi drużynami. Przeczytamy również o kontuzji Kroosa, która wyklucza go z gry w tym roku. W górnej części okładki znalazła się wzmianka o rekordzie Curry’ego – koszykarz rzucił 13 trójek w jednym meczu.

Okładkę Marki zdominował „największy kontrakt w historii futbolu”. Na mocy nowej umowy z Nike Cristiano może otrzymywać ponad 40 milionów euro rocznie. Porozumienie ma charakter niemal dożywotni. Widzimy również wzmiankę o kontuzji Kroosa oraz niepewnej przyszłości Jamesa. Ponadto dziennik informuje, że Osasuna wybrała Caparrósa. Nowy trener związał się z klubem do 2018 roku. Marca donosi też, że Barcelona planowała zakazać swoim zawodnikom rozmawiania z mediami spoza klubu, ale klub wycofał się z tego pomysłu. Na okładce znalazł się także Sergio Araujo, którego skazano na 9 miesięcy więzienia. Kara nie zostanie jednak wykonana, gdyż zawodnik nie ma przeszłości przestępczej, za to zostanie pozbawiony prawa jazdy na dwa lata.

„Cristiano, Jordan futbolu” – AS również informuje o nowej umowie Portugalczyka, która gwarantuje mu 500 milionów euro. Poniżej napisano o złamanym palcu Kroosa. Według dziennika Niemca „ominą derby, a jego udział w El Clásico jest wątpliwy”. Na okładce znalazła się też wypowiedź del Bosque, który popiera decyzję Piqué o odejściu z reprezentacji: „myśli o przyszłości i wydaje mi się to dobre. To, co mu robią, jest niesprawiedliwe”. Widzimy również wzmiankę o skazaniu Araujo na dziewięć miesięcy więzienia. Napastnik Las Palmas odmówił wykonania kontroli trzeźwości. Ponadto przeczytamy o rekordzie Curry'ego oraz o rezygnacji Miguela Cardenala z funkcji prezesa Wyższej Rady Sportu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ronaldo Jordanem futbolu? A to dobre :-) Nie róbmy z gówna perfumerii.
« Powrót do wszystkich komentarzy